“Otelde Cinayet” yüksek temposuyla izleyicisini bekliyor

KÜLTÜR SANAT 16.12.2021, 11:52
“Otelde Cinayet” yüksek temposuyla izleyicisini bekliyor

Duru Tiyatro’nun yüksek tempolu yeni oyunu “Otelde Cinayet”, ihanetle ve cinayet planlarıyla örülü komik bir aşk üçgenini sahneye taşıyor. Ayumi Takano, Cem Yanılmaz ve Ali Dağhan Balaban’ın rol aldığı kara komedi oyunu “Otelde Cinayet”, 18 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde olacak.

Sam Bobrick ve Ron Clark’ın kaleme aldığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirdiği “Otelde Cinayet”, bol şamatalı bir komedi oyunu. Genel sanat yönetmenliğini Emre Kınay’ın üstlendiği oyunun yönetmen koltuğunda Cem Yanılmaz oturuyor. “Otelde Cinayet”te sahneyi Ayumi Takano, Cem Yanılmaz ve Ali Dağhan Balaban paylaşıyor.

Mitchell Lovell ve Arlene Miller birbirlerini deliler gibi seven bir çifttir. Ancak bir problem vardır: Arlene’nin kocası Paul Miller. İki sevgilinin Paul’ü ortadan kaldırmak için kurdukları cinayet planı, komik ve bir o kadar da karmaşık bir duruma dönüşecektir.

Yönetmen yardımcılığını Barış Ulusoy’un, reji asistanlığını Yağmur Arıkan’ın yaptığı “Otelde Cinayet”te ışık tasarımı Erkan Kalkan’ın, kostüm tasarımı Ezgi Özcan’ın, afiş tasarımı ise Ahmet Erdoğan’ın imzasını taşıyor.

Yorumlar (0)