Rasim Öztekin kavuğu devredecek

Rasim Öztekin, İsmail Dümbüllü'nün kavuğunu bu yıl devredecek. Öztekin, kavuğu Şensoy'dan almıştı.

KÜLTÜR SANAT 26.04.2020, 17:40
Rasim Öztekin kavuğu devredecek

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin, işini severek yapmanın hayattaki en büyük şanslardan olduğunu söyledi. Kendisinin, işine meslek olarak değil, hobi olarak baktığını belirten Öztekin “Hep oyun oynuyorum. Benim en büyük şansım hobimle para kazanıyorum” ifadesini kullandı.

Geleneksel Türk tiyatrosunun son temsilcisi İsmail Hakkı Dümbüllü’nün kavuğunu, daha önce Ferhan Şensoy’dan devralan Öztekin, bu konuda ise şu açıklamayı yaptı:

“Onur verici bir şey ama burukluğu var bende. Kavuğu aldım ama kalbimdeki rahatsızlığımdan dolayı, doktorlar canlı performansı yasakladı bana. Sinema veya dizi değil canlı performans aritmiyi tetikleyen bir şey. Herkes iyi niyetli değil, ‘Kavuğu aldın madem niye oynamıyorsun?’ diyorlar. Orta oyuncularda ‘Şahları da Vururlar’ için Ferhan da teklif etti ama oynayamıyorum, sağlığım el vermiyor, hatta oyunu izlemeye bile gidemeyebilirim. Bu nedenledir ki kavuğu bu sene genç bir arkadaşa devredeceğim. İsimler var, yakın zamanda olacak.”

Rasim Öztekin, programda geçmiş günlere de değinerek, Erol Günaydın’la baba oğul gibi olduklarını ve yaşlandıkça kendisini Erol Günaydın’a benzetmeye başladığını aktardı.

Yorumlar (0)