SAHA Studio’da dönem sonu buluşması başlıyor!

KÜLTÜR SANAT 14.12.2020, 14:35
SAHA Studio’da dönem sonu buluşması başlıyor!

Çağdaş sanatı destekleme girişimi SAHA’nın görsel sanatçı ve küratörlere etkileşim ve üretim ortamı sağlamak için açtığı SAHA Studio, bu kez kapılarını çevrimiçi açıyor. Mart ayından beri SAHA Studio bünyesinde çalışan beş sanatçı, SAHA direktörü ve küratör Çelenk Bafra’nın moderatörlüğündeki sunumda bir araya geliyor. 19 Aralık Cumartesi, saat 15.30’da Kerem Ozan Bayraktar, Borga Kantürk, Gülşah Mursaloğlu, Metehan Özcan ve Dilek Winchester, SAHA Studio deneyimlerini ve tamamlamakta oldukları yapıt ve projeleri izleyicilerle paylaşıyor.

Şubat ayında ilk dönem sanatçılarının üretimlerini sergileyen SAHA Studio, geçen yıldan bu yana Çelenk Bafra, Hera Büyüktaşçıyan ve Vasıf Kortun’dan oluşan seçici kurulun davetiyle Türkiye’den 9 sanatçının yanı sıra Birleşik Krallık ve Meksika’dan Türkiye ile ilgili araştırma yapmaya gelen iki küratörü ağırladı. SAHA Studio, davetli sanatçılara altı ay boyunca kullanabilecekleri bir stüdyo ve ortak çalışma alanının yanı sıra araştırma, eser üretim ve sergilemeyi destekleme amacıyla fon sağlıyor. Program boyunca sanatçılara danışmanlık yapan ve geribildirim toplantısı, araştırma gezisi, sergi ve atölye ziyareti gibi etkinlikler düzenleyerek çalışmalarına katkıda bulunan SAHA ekibi, yeni yılda farklı sanatçı, yazar ve küratörleri davet etmeye hazırlanıyor.

19 Aralık Cumartesi, 15.30-17.00 / SAHA Studio Dönem Sonu Buluşması

Çevrimiçi etkinliğe kayıt olmak için lütfen buraya tıklayınız. Akabinde katılım için link ve bilgiler tarafınıza iletilecektir. Etkinlikte Türkçe'den İngilizce'ye simultane çeviri olacaktır.

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_-klgxGghQWmeLr8iQXXELQ

Yorumlar (0)