“SinemAnadolu Film Günleri” başarıyla gerçekleşti

KÜLTÜR SANAT 12.05.2023, 13:32 12.05.2023, 17:06
“SinemAnadolu Film Günleri” başarıyla gerçekleşti

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği (DİSİNEDER) Başkan Serhat Gönen ve ekibi  tarafından organize edilen “SinemAnadolu Film Günleri” 3-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul Rami Kütüphanesi’nde gerçekleşti.

Disineder’i organizasyonu ve Rami Kütüphanesi’nin paydaşlığında gerçekleştirilen 2. SinemAnadolu Film Günleri  1.gün Atalay Taşdiken’in yönettiği “Hara” filminin gösterimiyle başladı. 2.Gün Kıvanç Terzioğlu'nun moderatörlüğünde ''Mavzer'' filminin yönetmeni Fatih Özcan ile , 3.gün Kıvanç Terzioğlu'nun moderatörlüğünde İffet Eren Danışman Boz'un yönettiği ''Turna Misali'' filminin Senaristi Eyüp Boz ve filmin oyuncularından Timur Ölkebaş ve Sercan Can ile, 4.gün Haluk Yalçınkaya'nın moderatörlüğünde ''Güvercin'' filminin yönetmeni  Banu Sıvacı ile, 5.gün ise yine Kıvanç Terzioğlu'nun moderatörlüğünde ''Kaf Kaf'' filminin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi Metin Dağ ile söyleşiler yapıldı.

2. SinemAnadolu Film Günleri kapsamında Film-San Vakfı Müdürü & Kültür Sanat Köşe Yazarı Kıvanç Terzioğlu'nun moderatörlüklerinde; Oyuncu Hatice Aslan ile “Oyunculuk Kariyeri”, Oyuncu İpek Tuzcuoğlu ile “Anadolu’da Oyuncu Olmak” ve yine Usta Oyuncu Ali Sürmeli ile Masterclass söyleşileri yapıldı.  Etkinliklerin sonunda ise Rami Kütüphanesi Genel Müdürü Sayın Ali Çelik ve Serhat Gönen tarafından teşekkür plaketleri sunuldu.

Yorumlar (0)