Suç ve Ceza Film Festivali'nde prömiyer yaptılar

KÜLTÜR SANAT 19.11.2023, 21:17
Suç ve Ceza Film Festivali'nde prömiyer yaptılar

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali tüm hızıyla devam ediyor. İsmail Güneş'in yönettiği 'Kurban' filminin Dünya Prömiyeri Atlas 1948 Sineması'nda gerçekleştirildi. Hava muhalefetine rağmen yoğun ilginin olduğu film 18 Kasım 2023 Cumartesi günü, saat 16.30'da, Atlas 1948 Sineması'nda izlendi. Gösterimin ardından film ekibi, izleyicilerin sorularını cevapladı. 

VisionIST Metrohan'da başladı 

Yolande Zauberman'ın Ustalık Sınfı etkinliği ile başlayan VisionIST, Beyoğlu Metrohan'da 22 Kasım'a kadar devam edecek. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında, 18-22 Kasım 2023 tarihleri arasında, endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı ve iletişim toplantılarının düzenlendiği VisionIST, 5. yılında Beyoğlu Metrohan'da başladı. Bu sene VisionIST; sektörün önde gelen profesyonelleri ile sinemacıları atölye çalışmaları, ustalık sınıfları, paneller ve söyleşilerle bir araya getirecek ve sektör temsilcileri için özel bir platform sunacak. 

Beş gün boyunca devam edecek

Zauberman'ın Ustalık Sınıfı'nın ardından; Edebiyattan SanataOrlando! paneli gerçekleşti. İlk gün programında olan, 'Türkiye'de Yabancı Yapımlarla İşbirliği' ve 'Magarsus' analizi gerçekleştirildi. Emin Alper, Yolande Zaubermann ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun Ustalık Sınıfları, Armağan Lale, Ali Vatansever, Anna Maria Aslanoğlu, İpek Erden, Beste Yamalıoğlu’nun yapımın farklı alanlarına dair gerçekleştireceği konuşmaları ve atölyeleri, Eniz Rıza Sakızlı ve Deniz Tortum ile belgesel sinema üzerine konuşmaları, Ceylan Özgün Özçelik ve Tunç Şahin’in yönetmenlik üzerine atölyesi, Yunus Ozan Korkut, Deniz Şaşmaz Oflaz, Berkay Ateş, Yamaç Okur, Erdem Şenocak gibi isimlerin ele alacağı analiz etkinlikleri, Julie Rousson ve Yorgos Zois ile Clermont Ferrand ve Drama Shorts gibi önemli festivallerin temsilcileri ile buluşma etkinlikleri ve daha fazlasıyla VisionIST, 5 gün boyunca konuklarını ağırlayacak. 

Yanıyor filminin İstanbul Prömiyeri Suç ve Ceza'da Yapıldı

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde Erol Afşin'in yönettiği 'Yanıyor' filminin İstanbul Prömiyeri Kadıköy Sineması'nda gerçekleştirildi. Hava muhalefetine rağmen yoğun ilginin olduğu film 18 Kasım 2023 Cumartesi günü, saat 16.30'da, Kadıköy Sineması'nda izlendi. Gösterimin ardından film ekibi, izleyicilerin sorularını cevapladı. Yanıyor filmi, 22 Kasım Çarşamba günü Atlas 1948 Sineması'nda, saat 19.00'da yine film ekibiyle birlikte izleyici ile buluşacak. 

Yorumlar (0)