The Shallow Tale bugün New York'ta prömiyer yapıyor

KÜLTÜR SANAT 08.06.2024, 09:37 08.06.2024, 10:01
The Shallow Tale bugün New York'ta prömiyer yapıyor

Başarılı yönetmen Tolga Karaçelik, Sundance Film Festivali’nin “Dünya Sineması Büyük Ödülü” sahibi Tolga Karaçelik yeni bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor. Son filmi “A Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer” (Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi) ile dünyaca ünlü New York Tribeca Film Festivali'nde bugün prömiyer yapıyor. 

İLK FİLMLERİYLE SES GETİRDİLER

İlk filmi ile uluslararası bağımsız film sektörüne imzasını atan, Metin Alihan Yalçındağ, Sinan Eczacıbaşı ve Scott Aharoni ortaklığı ile kurulan New York merkezli yapım şirketi Curios Gremlin, The Shallow Tale ile dünya prömiyerini Robert de Niro’nun hamisi olduğu New York Tribeca Film Festivali’nde yapıyor. Metin Alihan Yalçındağ , Sinan Eczacıbaşı ve Scott Aharoni tarafından kurulan yapım şirketi Curious Gremlin, Sundance Film Festivali’nin “Dünya Sineması Büyük Ödülü” sahibi Tolga Karaçelik'in yazıp yönettiği ve İngilizce olan “A Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer” (Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi) ile en prestijli uluslararası film festivallerinden New York Tribeca Film Festivali'nin “En Beklenen Film” kategorisi “Spotlight Narrative” bölümünde, bugün dünya prömiyerini yapacak.

KARA KOMEDİ TÜRÜNDE

Boşanma hazırlığında olan başarısız bir yazar ile yazar ve eşine sahte evlilik danışmanlığı vermesi karşılığında bir sonraki romanının konusu yapmak için sözleştiği emekli bir seri katil arasındaki tuhaf arkadaşlığı konu alan Shallow Tale’in başrollerinde Golden Globe ödüllü Steve Buscemi (Rezervuar Köpekleri, Fargo, Büyük Lebowski, Stalin’in Ölümü, Sopranos, 30 Rock), John Magaro (Past Lives, Big Short, Umbrella Academy) ve Severance dizisiyle ünlü Britt Lower gibi önemli isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Natalia Kingston’ın üstlendiği film, kara komedi türünde...

FARKLI PROJELERDE GELECEK

Curious Gremlin ile film ve televizyon sektöründe ABD ile Türkiye arasında köprü kurmayı hedeflerken, bağımsız film ve televizyon projeleriyle uluslararası alanda ses getirmeyi amaçlıyor. Vanity Fair’de en iyi 15 yabancı yapım arasında seçilen Alef 1 ve Alef 2’nin yapımcısı Metin Alihan Yalçındağ, Sinan Eczacıbaşı ve Scott Aharoni, önümüzdeki yıllarda hayata geçirmeye hazırlandıkları farklı projeler için de şimdiden çalışmaya başladı. “A Shallow Tale of a Writer Who Decided to Write about a Serial Killer” filmiyle uluslararası bağımsız film sektöründe dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanan Curious Gremlin, önümüzdeki dönemde de birçok yenilikçi projeyi hayata geçirmeye devam edecek.

Yorumlar (0)