Alp Akar gözünü İspanya'ya dikti

MAGAZİN 30.06.2022, 16:31
Alp Akar gözünü İspanya'ya dikti

Kanal D ekranında iki sezon süren Sadakatsiz dizisi büyük bir başarı kazandı. BBC yapımı olan Doctor Foster isimli diziden uyarlanan Sadakatsiz, Türkiye’de çok başarılı geçen iki sezonun ardından İspanya’da da büyük bir ilgi gördü.

Çocuk oyuncu olarak yer aldığı dizilerde ergenlik dönemini de geçiren Alp Akar yurt dışında öne çıkan bir isim haline geldi. İspanya’da son dönemde Sen Çal Kapımı dizisi ile öne çıkan Kerem Bürsin, çeşitli ziyaretlerle de önemli dostluklar kurdu, iyi bağlantılar elde etti. İspanyolca öğrenme konusunda da büyük çaba harcayan Kerem Bürsin, nasıl bu ülkede yeni projeler yaparak uluslararası kariyerini geliştirmek istiyor ise benzer bir arzuya Alp Akar da sahip.

Alp Akar, İspanya’da kendisine gösterilen ilgiden memnun ve bu ülkede ileride bir şeyler yapabilmek için İspanyolca öğrenmeye de başladı. Sadakatsiz dizisi ile birlikte elde ettiği kazanımlar hakkında konuşan Alp Akar, şu bilgileri verdi: "Bunca yıldır dizi setlerinde olmanın verdiği deneyim ve motivasyon, okulda da başarıyı getirdi. Sosyal hayatım da zenginleşti. Son olarak rol aldığım Sadakatsiz dizisi ile kariyer hayatımı olgunlaştırırken, İspanya’da da bilinirlik kazandım. İspanya kamuoyundan yoğun bir ilgi görüyorum. Sosyal medyadan gelen mesajlar ile röportaj taleplerini menajerimin de desteğiyle değerlendirerek kariyer yaşamıma uluslararası bir boyut getiriyorum. İspanyol kamuoyunun yoğun ilgisi beni İspanyolca öğrenmeye yöneltti.”

Oyuncu ayrıca “11 yılda edindiğim deneyimle, okul ve dizi setleri arasındaki trafiği çok iyi yönetebiliyorum. Öğretmenlerimin de desteğiyle sette geçirdiğim sürelerde derslerimden ayrı kalmıyorum. Sette iyi bir oyuncu, okulda sevilen ve takdir edilen bir öğrenci olduğuma inanıyorum. Başarılı oyuncular sayesinde kazandığım organizasyon yeteneğimi kullanarak eğitim ve çekim faaliyetlerimi dengeli bir şekilde yürütüyorum. İleride çok başarılı bir oyuncu olmayı hedefliyorum” diyor. 

Yorumlar (0)