Asuman Krause kiracısıyla davalık oldu!

MAGAZİN 05.12.2023, 16:16
Asuman Krause kiracısıyla davalık oldu!

Son günlerde ünlüler dünyasında yaşanan ev sahibi kiracı krizine bir yenisi daha eklendi. Asuman Krause de Etiler’deki evinde oturan kiracısına dava açtı. Krause kiracısının evini boşaltmasını ya da kira bedelini 25 bin TL’ye yükseltmesini istedi.

Hürriyet'in haberine göre; İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’ne açılan davaya göre Krause, Etiler’deki evini 2014 yılında Serpil U.’ya kiraladı. Serpil U. kızının mezuniyetinden sonra bu evde yazlık amaçlı haftada bir gün konaklamaya başladı. Esasen İzmit’te yaşayan Serpil U.’nun eşinin işyeri de İzmit’te bulunmaktaydı.

İddiaya göre Asuman Krause’nin Uskumruköy’de oturduğu evin tavanından yağan yağmurla birlikte şiddetli su akmaktaydı. Evinde onarım yaptırmak isteyen Asuman Krause, bu tadilatlar sırasında evinin kullanımı imkânsız hale geleceği için Etiler’deki evine taşınmak istedi. Asuman Krause, kiracısı Serpil U.’ya evden tahliyesi için noterlik aracılığıyla ihtarname gönderdi. Serpil U.’nun ihtarnameye cevap vermemesi üzerine Krause mahkemeye başvurarak ‘tahliye’ ve ‘kira bedelinin artırılması’ davaları açtı.

TAHLİYE ET YA DA KİRA BEDELİNİ ARTTIR

Asuman Krause’nin avukatı İsmail Durak dava dilekçesinde, “Bizim bu davaları açmamızdaki asıl amacımız, ‘ihtiyacım olan evi tahliye et, eğer tahliye etmiyorsan aynı mevkide oturabilmem için gereken kira bedelini öde’dir. Tüm bu sebeplerle taşınmaza asıl ihtiyaç gereksinimi duyan, İstanbul’da yaşayan ve evindeki tadilat sorunları ile şöhreti ve mesleği nedeniyle şehir merkezindeki evinde oturmak isteyen müvekkil tarafından açılan tahliye davasının kabulünü istiyoruz. Eğer ki kiracının tahliye olmaması halinde kira bedelinin aylık 25 bin liraya yükseltilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)