Buray'ın “Evde Kal” adlı şarkısı, Azeri bir meslektaşı tarafından çalındı

Müzisyen Buray’ın Covid 19 küresel salgınında çocuklar için yaptığı “Evde Kal” adlı şarkısı, Azeri bir meslektaşı tarafından çalındı.

MAGAZİN 06.05.2020, 16:19 06.05.2020, 16:30
Buray'ın  “Evde Kal” adlı şarkısı, Azeri bir meslektaşı tarafından çalındı

Şarkılarıyla her yaştan insana hitap eden Buray’ın Covid 19 küresel salgınında çocuklara özel yaptığı “Evde Kal” adlı şarkısı, Azeri bir şarkıcı tarafından çalındı. Bestesinden danslarına kadar şarkının birebir çalınması durumuyla şok yaşayan Buray, sosyal medya hesaplarından da ifşa ettiği bu hırsızlık durumu için hukuki yollara başvurmayacağını belirterek “Biz bu şarkıyı çocuklara ve insanlara moral olsun diye yaptık.

Ticari bir amaç gütmedik. O yüzden tazminat gibi bir arayışımız olmayacak. Ama ne kadar da iyi niyetle yapılmış olursa olsun, verdiğimiz emeğin başka isim altında görülmesi bizi üzüyor. Bu aslında bize değil, kopyalayan sanatçının kendi fanların yapmış olduğu bir ayıp. Zaten insanlar ona bu davranışından dolayı hanesine eksi puan yazacaktır” dedi.

Buray’ın Instagram hesabından yaptığı story paylaşımından sonra yorum yağmuruna tutulan sanatçı, önce bestecinin ismini değiştirdi, sonra videoyu kaldırdı.

Yorumlar (0)