Hande Ataizi: "Cana'yı kendime benzetiyorum"

MAGAZİN 06.07.2021, 16:00 06.07.2021, 16:11
Hande Ataizi: "Cana'yı kendime benzetiyorum"

Kanal D'nin sevilen dizisi Camdaki Kız'da Cana karakteriyle adından söz ettiren Hande Ataizi “Magazin D Yaz” a çok özel açıklamalarda bulundu.

Ataizi "Sokakta ve sosyal medyada canlandırdığınız karakter ile ilgili yorumları nasıl karşılıyorsunuz?" sorusuna "Aslında karakterle daha çok özleştirilip farklı tepkiler olabilir diye düşünmüştüm ama mesela arkadaşımın oğlu 11 yaşında Camdaki Kızı izliyormuş. 'Cana' karakterine tepkisi olumlu oldu. Artık herkes karakteri canlandırdığımı bildiği için tepkiler pek olumsuz değil.

Çok makbul bir karakter değil fakat benim bu zamana kadar oynadığım dizilerdeki karakterler arasında en dışa vuran kötülük Cana karakteri oldu. Fakat bu rol bana geldiğinde hepimizin içinde iyi var hepimizin içinde kötü var. Çocukluk dönemimizde sevgisiz büyüyen çocuklar çok fazla kendini ifade etmeyi beceremiyorlar ve negatif tarafa gidebiliyor o yüzden ben her kötünün arkasında bir neden olduğunu düşünüyorum. Yıldız Kenter benim hocamdı ve şu ifadeyi kullanırdı ' Oynadığınız en kötü karakteri bile sevdirmek zorundasınız'. Şu ana kadar çok kötü bir yorum almadım. Cana'nın bir karakter olarak çok makul bir çocukluk yaşamadığını düşünüyorum." yanıtını verdi. 

"Canlandırdığınız karakter hakkında düşünceleriniz nelerdir?"e yanıtı ise "Bir kadın hiçbir zaman vurdum duymaz olamaz. Ben şunu savunuyorum kadınlar erkeklerden çok daha farklı ve duygusal... Kadın her zaman o telefonu bekler. Biz duygularımızla hareket ettiğimiz için Cana karakterinde de o duygunun farklı bir şekilde aktarıldığını düşünüyorum. Kırılmamak ve üzülmemek adına biraz defansif davranabiliyor. Cana'yı o konuda kendime benzetiyorum. Bende üzülmemek için duygularımı göstermeden tam tersine hareket ettim. Bu da Cana'nın duygusal ve kırılgan bir kadın olduğunu gösteriyor. Her ilişkinin kendine göre dinamiği var." oldu. 

Yorumlar (0)