Influencer çift Kıvanç Talu ve Beril Talu onlarca kişiyi dolandırıp kaçtı!

MAGAZİN 19.10.2023, 16:39
Influencer çift Kıvanç Talu ve Beril Talu onlarca kişiyi dolandırıp kaçtı!

Influencer çift Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu'nun reklam çekmek için bütçe isteyip; topladıkları 100 milyon TL ile yurt dışına kaçtığına dair çok ciddi iddialar ve ithamlar gündeme geldi.

Dolandırılan kişilerin iddialarına göre, karı koca çift Portekiz’de ev alarak kayıplara karıştı.

İddialara göre Var Böyle Tipler adlı hesabın sahibi Kıvanç Talu Kıvanç ve Beril Talu reklamcılık işiyle uğraşıyorlar. Yakın çevrelerinden çektikleri reklamların bütçesini istiyorlar, reklamı çekince de ödemesini yaptıklarını söylüyorlar.

SAHTE HAYATLARIYLA KANDIRDILARHer hafta ünlü bir markanın reklam bütçesini paylaşan çift, reklam çekilince de elde edilen geliri karşı tarafa ödemeyi taahhüt ediyor. Çocuklarının bakıcısından, şoförlerine, çocuklarının öğretmenlerinden, yanlarından çalışan yardımcılara kadar dolandıran çift insanları reklamcılık sektöründen gelir elde etme vaadiyle kandırdı.

Bu ponzi sistemi ile 30'un üzerinde kişiyi dolandıran çift, insanlara kredi çektirip, arabalarına kadar ellerinden aldı. Çizdikleri yalan hayat profiliyle güvenirlik sağlayan ve herkesi kendine inandıran çift, yüz milyonlarla kayıplara karıştı.

Çiftin dolandırdıkları kişiler arasında en yakın arkadaşları ve beyaz yakalı iş insanları da var. Çiftin sosyal medya hesapları da bugün itibariyle kapandı.

Yorumlar (0)