Serenay Sarıkaya sapığıyla uzlaşmayı reddetti

MAGAZİN 20.04.2022, 10:28 21.04.2022, 09:33
Serenay Sarıkaya sapığıyla uzlaşmayı reddetti

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, geçen 20 Ocak günü şoförüyle Etiler'deki evine girerken kendisini takıntı haline getiren hayranı 26 yaşındaki Tayfur Demirtaş tarafından ağır küfürler ve tehditlere maruz kalarak saldırıya uğradı.

Oyuncunun şikayeti sonrası olayla ilgili başlatılan soruşturmada Tayfur Demirtaş, Serenay Sarıkaya ile ruh eşi olduklarını belirterek, "Allah katında onunla benim eş kılındığımızı hissediyor ve düşünüyorum. Onun giymiş olduğu elbiselerin aynısı bende de var. Onunla görüşmek için başvurduğum her yolu yeniden deneyeceğim. Beni karşısına alıp konuşana kadar onun bulunacağı her yere gideceğim'' diyerek ünlü oyuncuya saplantılı olduğunu ifade etti.

İfadesi ardından Tayfur Demirtaş, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk edilerek, gözlem altına alınmasına karar verildi. Serenay Sarıkaya, kendisine ağır küfürler ve tehditler savurarak otomobiline saldırdığı için ruh ve sinir hastalıkları hastanesine gönderilen Tayfur Demirtaş hakkında bir de 2 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

24 Ocak'ta 3 hafta boyunca gözlem altına alınması istenen Demirtaş için mahkeme talebi sonrası 2 ay daha gözlem kararı verildi. Hastane tarafından yapılan gözlem sonrası Demirtaş'ın organik olmayan psikotik bozukluk sorunu olduğu ve ünlü oyuncuya karşı işlediği suçlar sırasında atipik psikoz yani gerçek dünyadan bağını koparmış ve gerçekliği kavrayamayacak durumda olduğuna dair rapor tutuldu.

Raporda, Demirtaş'ın cezai ehliyeti olmadığını kaydedildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Serenay Sarıkaya, raporlu takıntılısı ile uzlaşmayı reddetti.

Savcılık tarafından, Tayfur Demirtaş hakkında, 'Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma ve tehdit 'suçlarından dava açılırken, genç adama akıl hastalarına özgü güvenlik tedbirlerinin uygulanması yönünde talepte bulundu.

Dava, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Yorumlar (0)