Süleyman Soylu konuştu, Hakan Ural, gözyaşlarına hakim olamadı

MAGAZİN 11.05.2023, 14:17
Süleyman Soylu konuştu, Hakan Ural, gözyaşlarına hakim olamadı

Kanal D'nin hafta içi her gün canlı yayınla ekrana gelen, sunuculuğunu Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programının bugünkü konuğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu idi. Soylu, 14 Mayıs seçimleri öncesi gündem yaratacak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Neler Oluyor Hayatta programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hem seçim çalışmalarını değerlendirdi hem de gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Soylu’nun hedefinde Millet İttifakı vardı. Muhalefetin kendi mağduriyetlerin arkasına sığındığının altını çizen Soylu, asıl mağduriyeti kendilerinin yaşadığını söyledi. Özellikle İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti’nin seçim çalışmalarını sekteye uğratmak için her türlü yola başvurduğunu belirten Bakan Soylu, “İstanbul’da billboard bulamıyoruz. Belediyenin talimatı ile asılan billboardlarımız da ajanslar tarafından kaldırılıyor.” dedi.  Ve yine belediyenin AK Parti’nin Büyük İstanbul Mitinginde de vatandaşın mağdur olması için her türlü yola başvurduğunu söyledi.

Neler Oluyor Hayatta’nın bugün ki yayınında duygusal anlar da yaşandı. HDP cephesinden gelen infial yaratan açıklamalar konuşulurken “Bunca şehidimiz varken bunlar nasıl olur?” diyen Hakan Ural gözyaşlarına hâkim olamadı. 360 derece kuşatılmış dış kampanya ile karşı karşıya olduklarını söyleyen Soylu; “Allah muhafaza Millet İttifakı’nın kazanması halinde terör örgütünün söylemleri ve kendisi bir meşru çizgiye gelerek legalleşmiş olacak. Bundan daha tehlikeli bir şey söz konusu değildir. Vatandaşımız memleketi böyle bir tehlikeye asla sevk etmeyecektir.” dedi.

“Terörün şah damarını kestik…”

“Terörist başı Öcalan’ı serbest bırakacağız ve kayyumları kaldıracağız diyorlar.” diyen Bakan Soylu, “Kayyumları kaldırmak demek PKK terör örgütünün belediyelerini tekrar oraya getirmektir. Biz bu kayyumlarla terörün şah damarını kestik. Oradaki belediyeler 9 yaşındaki çocukları dağa çıkarıyor, oradaki belediyeler PKK’ya bizim verdiğimiz vergilerle para gönderiyor, ardından da silah alıyorlar ve onlar kurşun olarak bizim Mehmetçiklerimize, jandarmamıza, polisimize ve sivil vatandaşımıza sıkılıyor. 21+5 vilayette sözde özerklik ilan ettiler ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti gereğini yerine getirdi ve onları tasfiye etti. O özerkliği kendi adlarına ilan etmişlerdi. Biz bunları engelledik.” dedi.

“Meral Akşener kuma gömülecek.”

Meral Akşener’in geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yaptığı “Bakanlıkların paylaşılması” açıklamasına da değinen Soylu şunları söyledi: “1960’tan 2002’ye kadar, yani Tayyip Erdoğan’ın iktidarına kadar Türkiye istikrarsız bir dönem yaşadı. 42 yılda hükümetlerin süresi 461 gün. 15 ay bile değil. Siz 1,5 yılda hükümet programını bile anlayamazsınız. Bir de bunun üzerine çıkıp bakanlık paylaşımını daha seçimi almadan konuşacaksınız. At pazarlığı yapacaksınız. Çok komik ve tehlikeli.  İyi Parti’nin alacağı milletvekili sayısı CHP’nin alacağı milletvekili sayısından 5’te 1 daha az olacak. İddia ediyorum. Bu tabloya rağmen vaatler sıralıyor. Hangi vekil sayısı ile yapacak bunu?  Akşener’i oyun parkındaki kaydırağa binen çocuklara benzetiyorum, şu an kendisi de partisi de kayıyor kaydırakta ve eminim ki kuma oturacak. İtibarı da yok. Sokağa çıktığında vatandaş ondan hesap soruyor. ‘Sizin bunlarla işiniz ne?’ diyor. Çünkü HDP ile masadalar. Sokakta bu soruyu soran vatandaş sandıkta da hesap soracak. Meral Akşener’in zaten güvene dayalı bir siyaset tarzı yok. Doğru Yol Partisi’nde Tansu Çiller ile siyaset yaptı, onu sattı. MHP’de Devlet Bahçeli ile siyaset yaptı, onu da sattı, hatta partisine çökmeye çalıştı. Hem de FETÖ’cüler ve Amerika ile partiye çökmeye kalktı. Sonra ona parti kurdurdular. Ona bu partiyi kimler nasıl kurdurdu çok iyi araştırılmalı.”

Yorumlar (0)