“TV izleyicisinin alışkanlıkları boyut değiştirdi”

MAGAZİN 11.01.2022, 10:29 12.01.2022, 09:42
“TV izleyicisinin alışkanlıkları boyut değiştirdi”

Ekranların sevilen dizisi “Yargı”da Eren Komiser rolüyle izleyici karşısına çıkan Uğur Aslan, “Afara Bir Arabesk Müzikali” ile bir döneme damga vuran arabesk kültürünü sahneye taşıyor. Milliyet Sanat’ın Ocak 2022 sayısına konuşan Uğur Aslan, müzikalini “Tiyatro ve müziği birbirinden ayırmadan, aynı özenle çalışıp buluşturduk. Bu yüzden oyunda hem konser hem de tiyatro doyumu alıyor seyirci.” diye anlatıyor. Aslan ve Akıncı, büyük ilgiyle takip edilen “Yargı”nın sırrını da konuşuyor.

Son dönemde insanların arabeski yeniden keşfetmesi üzerine de konuşan Uğur Aslan bu durumu “Bence geçmişi yeniden keşfediyor, bugünü sorguluyor ve eskiye tutunuyoruz. Bugün yaşananlardan bir hayır görmediğimiz açıkça ortada. Bugün büyük bir sunumun içinde büyük hayal kırıklıkları yaşıyor insanlık. O yüzden eskiye dair her şey güvenlik limanı gibi, ana kucağı gibi çekiyor bizi.” diye değerlendiriyor.

Aynı zamanda heyecan ve ilgiyle takip edilen “Yargı” dizisinde oynayan Uğur Aslan, pandemi döneminde TV izleyicisinin alışkanlığının, dijital platformlardaki işlerden kaynaklı başka bir boyuta geçtiğini ifade ediyor. “Yargı”nın, seyirciye alışkanlık dışı bir yolculuk sunduğunu söyleyen Aslan, dizinin senaristi ve aynı zamanda eşi olan Sema Ergenekon’un farklı kurgu teknikleri, hikâyede merak unsuru, karakterler gibi detaylar üzerinde çok sıkı çalıştığını anlatıyor ve ekliyor: “Bunun sonucunda da dijital platformlarda yayınlanan işler tadında bir iş çıktı ortaya.”

Yorumlar (0)