Çok Güzel Hareketler 2’nin en sevilen skeçleri!

ÖZEL HABER 15.04.2021, 10:47 16.04.2021, 09:20
Çok Güzel Hareketler 2’nin en sevilen skeçleri!

Hazırlayan: Büşranur Çelik

Bizi hem güldüren hem hüzünlendiren hem düşündüren hem de sesimize ses olan tiyatromuzun önemli yapımlarından birisi olan Çok Güzel Hareketler 2’nin genel sanat yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan, yapımcılığını Necati Akpınar, yönetmenliğini ise Özge Toprak üstleniyor. Çok Güzel Hareketler 2’nin en sevilen skeçlerini sizin için derledik.

Açın Kapıyı

Çok Güzel Hareketler 2 denildiğinde “açıın kapıyıı!” repliğini duymayan var mıdır? Programın konusu ne zaman açılsa laf dönüp dolaşıp illaki bu seriye gelir. En uzun skeç serisi olma özelliğini taşıyan skecin yazarları Cihan Talay ve Cemile Çiğdem Canyurt. Sarhoş bir baba, birbiriyle anlaşamayan biri uykucu biri saf olan iki evlat ve her şeye yetişmeye çalışan bir anne… Üstüne bir de paragöz dünürler eklenince “acaba bu sefer ne olacak?” demekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Tarkan

Altarın Oğlu Tarkan ve onun kurdunun konu alındığı skecin yazarları Metin Pıhlıs, Atakan Çelik ve Batuhan Soyaslan. Hepimizin aşina olduğu bu hikayede “satın alma sahiplen” ve “doğayı sev yeşili koru” gibi sosyal mesajlar da veriliyor. Aynı zamanda skecin yazarlarından olan Metin Pıhlıs’ın yine aşina olduğumuz Tarkan’a benzerliği herkes tarafından çok konuşuluyor.

Kadınlar Susarak Gider

Birsel Kılınçcı’nın yazarlığını yaptığı bu skeçte Fikri ve Aysel arasındaki karı koca ilişkisi konu alınıyor. Tabii bir de Fikri’nin ‘broskroysu’ Hamdi’miz var… Bu üçlü arasında geçen skeci izlemekten ve Aysel’e üzülmekten kendimizi alamıyoruz.

Safiyalan

“Yalan ağzına yuva yapmış” derler ya, işte tam onu söyleyebileceğimiz bir konusu var bu skecin. Yalanların cirit attığı bir ailenin işlendiği durum komedisini Fatma Tezcan, Atakan Çelik, Hilmi Deler ve Ecem Sena Bayır yazdı.

Canım Garım

Sadece iki skeçten oluşan bu seride yazarlarımız Cihan Talay ve Hilmi Deler, yıllar önce eşi tarafından terk edilmiş bir adamı konu almışlar. Yıllardır gelip garda onu bekleyen adamın aşkına tanık olduğumuz bu skeçte Cihan Talay’ın oyunculuğuna hayran kalmamak elde değil…

Semtsel Dönüşüm

Kenar Mahalle çocukları Fiko, Sarı Emrah ve Barış’ın zengin arkadaşları ile olan çatışmalarını işleyen skeç ağzımıza “edalı cilveli lahmacun” şarkısını takmıştı. Arkadaş arasında sürekli “yılan ol bakim abine” diye muhabbet çevirmemizin sebep olduğu skeci Cenan Adıgüzel ve Murat Aksu birlikte yazıyorlar.

Erkek Yurdu

Atakan Çelik ve Batuhan Soyaslan erkek yurtlarındaki yaşamı bize göstermek için kolları sıvamışlar. Birbirinden farklı 4 karakterin odasında yaşanan olaylara tanık olurken “acaba Tolgaların odasında neler oluyor?” diye düşünmekten de kurtulamıyoruz.

Adım Taner

Tiyatro her zaman güldürecek diye bir şey yok tabii ki. Bize yer yer tebessüm ettirse de tamamıyla ağlatmış olan bu seri Adım Taner, Adım Müzeyyen, Adım Mustafa ve Adım Mehtap olmak üzere 4 bölümden oluşuyor. Babalarının vefat etmesinden sonra Taner’in annesinin durumunu anlatan serinin yazarları Hilmi Deler, Batuhan Soyaslan ve Cihan Talay’ın kalemine sağlık demekten başka diyebileceğimiz bir söz bulamadık.

Rap-x

Rap müzik dinleyen dinlemeyen herkesin severek izlediği seriyi Cenan Adıgüzel ve Birsel Kılınçcı kaleme alıyor. Rap camiasının ünlü isimlerinin taklit edildiği skeçte kendine has karakteriyle MC Yıkık ön planda. Müziği ve özlü sözleriyle hepimiz birer MC Yıkık fanı olduk.

Ana Okulu

Yine birbirinden farklı karakterlerin bir arada işlendiği bu skeçte lise zamanları konu alınıyor. Cansu Mumcu ve Beste Bilir bize lise öğrencilerinin sınıf hallerini gösteriyorlar. Tuzaktan Eğitim deyip de “ben okumak mokumak istemiyom, beni sanayiye verin” repliğini anmamak olmaz. Ahmet’in sanayiye gideceği günü dört gözle bekliyoruz.

Tanışıklı Dövüş

Boşanmış iki aile ve onların çocukları… Ferhat ve Alev eşlerinden boşanmış ve birbirlerini bulmak isteyen bir çiftken onların önlerine çıkan büyük bir engel var, çocukları Yumuşhan ve Rümeysanur. Çocuklar birbirleriyle anlaşarak bu evliliğe mani olmak için her şeyi yapıyorlar. Atakan Çelik, Fatma Tezcan, Hilmi Deler ve Batuhan Soyaslan’ın kaleminden çıkan bu skeci de çok seviyor ve bıcırıkların yeni planlarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Yorumlar (1)
MukemMELO 1 ay önce
Çok iyi olmuş ellerinize sağlık
19°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Birinciler zaten belli! Serkan ve Eda dışında favori karakterini seç!
Birinciler zaten belli! Serkan ve Eda dışında favori karakterini seç!