Türk oyunculara "hayırseverlik" övgüsü

ÖZEL HABER 27.08.2021, 15:59 28.08.2021, 14:02
Türk oyunculara "hayırseverlik" övgüsü

İspanya'nın haftalık dergisi Hola Türk oyuncuların yardımseverliğini haber yaptı. Tuba Büyüküstün, Can Yaman, Çağatay Ulusoy, Hande Erçel, Kıvanç Tatlıtuğ'dan bahsedilen haberde Tuba Büyüküstün ile ilgili, "2014 yılında, adından da anlaşılacağı gibi, gelişmekte olan ülkelerdeki annelere ve çocuklara insani yardım sağlayan Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu olan UNICEF Türkiye'nin İyi Niyet Elçisi olarak atandı. Tercüman, okul eğitimi ve çocuk koruma alanların sayısını artırmayı amaçlayan Suriyeli mültecilerin çocuk ve ailelerine yönelik yardım merkezlerinde önemli bir rol oynadı. 

Tuba, iş birliği yaptığı tüm dayanışma projelerinde aktif olarak yer alıyor ve orada yaşayan bazı ailelerle konuşma fırsatı bulduğu bu mülteci kamplarından birkaçını ziyaret etme fırsatı bulduğunda ikinci kez düşünmüyor." ifadeleri kullanıldı. 

Kıvanç Tatlıtuğ'un, yardımlarını basına yansıtmadan gerçekleştirmeyi tercih ettiğini belirten haberde, oyuncu için koronavirüs krizinde eşi Başak Dizer'le birlilkte ihtiyaç sahiplerine bağışta bulunarak, iki ay boyunca bin ailenin ihtiyaçlarını karşıladığı, ayrıca sadece insanlara değil hayvanlara da önem verdiğine dikkat çekiliyor. 

Tatlıtuğ'la ilgili "Yakın zamanda Türkiye'yi kasıp kavuran, birçok kişinin hayatına mal olan yangınlarda yakışıklı oyuncu, yardımcı olacak bir helikopter kiralamak için 300.000 TL (30.000 Euro'dan fazla) bağışta bulunmaktan çekinmedi." deniliyor... 

Çağatay Ulusoy için gerek iş hayatında gerekse özel hayatında örnek alınması gereken biri olarak söz edilen haberde, Türkiye'nin en yoksul illerindeki özel okullara hem okul malzemeleri hem de öğrencilerin gıda ihtiyaçları için destek verdiğinden bahsediliyor. Hazal Kaya'nın Birleşmiş Milletler Türkiye Nüfus Fonu'na İyi Niyet Elçisi olarak atandığının altını çizen haberde, İtalya'da kendi adını taşıyan kar amacı gütmeyen bir dernek kuran Can Yaman'ın  "En büyük hayalim mi? Hastanede yatan çocukları yeniden oynarken görebilmek . Aylardır bu proje üzerinde çalışıyorum. Keşke herkes olması gerektiği gibi gülümsese..." sözlerine yer veriliyor. 

Haberde Hande Erçel'in ise kanser hastalarına ve ailelerine yardım etmek için mümkün olduğunca çok para toplamayı amaçlayan Türkiye'nin en tanınmış derneklerinden biri olan Kansersiz Yaşam Derneği ile iş birliği yaptığına dikkat çekiliyor. 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?