Yeni filminin çekimleri başlıyor

ÖZEL HABER 09.02.2021, 11:32 10.02.2021, 09:57
Yeni filminin çekimleri başlıyor

İlham veren projelerin izini süren dinamik bir ekiple 2020’nin ilk yarısında yola çıkan Alim Yapım, global işlerine hız kesmeden devam ediyor. Kurulduğundan bu yana kısa sürede “Kazak İşi Türkiye’de (Kazakh Business in Turkey)” ve “Kim Bu Mitat?” filmleriyle sektöre hızlı ve kararlı bir giriş yapan Alim Yapım, çekimleri yakın zamanda Alanya’da başlayacak olan I Go to School filminin hazırlıklarını sürdürüyor.

Alim Yapım’ın kurucusu başarılı oyuncu Kadir Doğulu ile Kazakistan’ın ünlü şovmen ve oyuncusu, ayrıca en büyük yapım şirketi KazTeleProduct’ın sahibi Nurlan Koyanbayev’in üstlendiği Türkiye-Kazakistan ortak yapımı I Go to School filmi Türk ve Kazak dostluğunda yapılacak yeni bir proje olacak. Yönetmenliğini Anvar Matzhanov’un senaristliğini ise Sabit Rakhimbayev’in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Ramazan Amantay ve Nurlan Koyanbayev yer alıyor. 

I Go to School, İstanbul’da kaybolan bir çantanın peşine düşen Kazak Yerkoş ve Aliya’nın Alanya’ya dek uzanan yolculuklarında başlarından geçen maceraları konu ediniyor.

Çekimleri yakın zamanda Alanya’da başlayacak filmin, yıl içerisinde Türk devletlerinde vizyona girmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?