Arzu Yanardağ: “Uzun zamandır gördüğüm en samimi set”

SİNEMA 25.09.2023, 09:42
Arzu Yanardağ: “Uzun zamandır gördüğüm en samimi set”

Yapımcılığını Oktay Türkan’ın üstlendiği, yönetmenliğini ve senaristliğini Fatih Yıldırım’ın yaptığı Hükümet Bey filminin güzel oyuncusu Arzu Yanardağ, sette yaşadığı zorlukları ve başlayan dostlukları anlattı. 

 Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde çekimleri tamamlanan filmde Fadile karakterine hayat veren Yanardağ, 50 derece sıcaklıkta filmi nasıl çektiklerini anlattı. “Muhteşem bir film çektik. Çok iyi bir kadroyla, samimi bir set ortamında çalıştık. Ancak işin zorlukları da vardı. Haziran sıcağında Urfa Halfeti’de biz oyuncular sahnemizi tamamlayıp karavanda serinlerken, teknik ekip uzun saatler boyunca sıcağın altında çalışmaya devam etti. Uzun zamandır bu kadar samimi ve güzel bir sette bulunmamıştım. Sette başlayan güzel dostluklarımız oldu ve halen devam ediyor.

Okudum, güldüm, kabul ettim

Rolü kabul etme sürecinden de bahseden Arzu Yanardağ “ Bir komedi filmi senaryosu okurken beni güldürüyorsa, rol de içime sindi ise o teklifi kabul ediyorum. Bu filmde de öyle oldu. Okudum, güldüm ve kabul ettim. Sette Fatih Yıldırm hoca ile sohbet esnasında, henüz yazım aşamasındayken Fadile rolü için beni düşündüğünü ve başka da kimseyi düşünmediğini söyledi.   Benim için bu projenin bu kadar özel olmasının bir sebebi de bu.”

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Hükümet Bey filminde Erkan Bektaş, Arzu Yanardağ, Ayhan Taş, Metin Keçeci, Cüneyt Özen, Tuğçe Kartal, Oğuz Yağcı, Zekeriya Karakaş, Elif Nil, Cem Sultan Karabulut, İzzet Çivril, Ferda Gülsüm Kaynar, Hülya Aydın, Nilgün Atılgan, Hande Gürak Yılmaz, Selahattin Taşdöğen, Yavuz Çetin, Ferdi Akarnur, Bülent Ergün gibi birçok başarılı oyuncu rol alıyor.

Hükümet Bey filmi 6 Ekim'de vizyona giriyor.

Yorumlar (0)