BluTV kütüphanesine yeni içerikler eklendi

SİNEMA 16.11.2023, 10:57
BluTV kütüphanesine yeni içerikler eklendi

Türkiye’nin lider yerli onli video platformu BluTV, Kasım ayında fark yaratan filmleri ve merakla beklenen dizileri kütüphanesine eklemeye devam ediyor. Tüm dünyada beğeni ile izlenen, dikkat çeken filmler bugün itibariyle BluTV’de yayına girdi. BluTV seçkisine giren yeni yapımlar şöyle;

Drive My Car: Haruki Murakami’nin bir hikâyesinden sinemaya uyarlanan Drive My Car, eşinin yasını tutan tiyatro yönetmeni Yusuke Kafuku ile davetli olduğu bir festival sürecinde kendisine eşlik eden 20 yaşındaki şoför Misaki'nin hikâyesini anlatıyor. Dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan ‘Drive My Car’, ‘En İyi Senaryo’ ödülünün de sahibi olmuştu.

Corsage: Film, Bavyera Düşesi Elisabeth’in 40 doğum günü kutlamalarını dönüm noktası alarak sonunda zincirlerini kırmaya niyetlenen, bilgiye ve yaşama aç bir kadının isyanını gözler önüne seriyor. İmparatoriçeye hayranlık uyandıracak şekilde hayat veren Vicky Krieps, ‘Corsage’ performansıyla Cannes’da ödül kazandı.

Shirley: Elisabeth Moss'un başrolünde yer aldığı Shirley, korku ve gizem türlerinde verdiği eserlerle adından söz ettiren yazar Shirley Jackson'ın, yeni kitabı için gereken ilhamı beklenmedik bir çiftten bulmasını konu ediniyor.

Yalda, a Night for Forgivness: 22 yaşındaki Meryem, kaza sonucu kocası Nasser’in ölümüne neden olur ve idama mahkûm edilir. Onu kurtarabilecek tek kişi, Nasser’in kızı Mona’dır. Mona’nın tüm yapması gereken, bir TV şovunda Meryem’i affettiğinidile getirmektir. Ne var ki, geçmiş yeniden canlandırılınca, bağışlamak zorlaşır.

The Ark: 12 bölümlük ilk sezonuyla bilim kurgu severlerin yeni favorisi olacak dizi gelecekte insan ırkının hayatta kalması güvence altına almak için ‘gezegen kolonileştirme’ sisteminin uygulanmasını konu alıyor. ‘Ark One’ isimli uzay aracında hedef gezegenlerine ulaşmalarına bir yıldan fazla süre kalan mürettebat, rotalarını korumak ve hayatta kalmak için çabalar.

Yorumlar (0)