Bu cuma vizyonda hangi filmler yer alacak?

SİNEMA 04.01.2023, 10:22 04.01.2023, 17:08
Bu cuma vizyonda hangi filmler yer alacak?

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Paribu Cineverse, yeni yılın ilk haftasında da birbirinden farklı yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Korkudan komediye, dramdan animasyona önemli yapımların vizyonda olacağı 6 Ocak Cuma günü, sinemaseverlere farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, Sevda Mecburi İstikamet, Düşeş 1 - Mafya Sızıntısı, Fabelmanlar (The Fabelmans), Evlad-ı Cin ve Metronom filmlerinin vizyona gireceği 6 Ocak Cuma gününün vizyon programı ve detayları www.paribucineverse.com üzerinden takip edilebiliyor.

Animasyon tutkunlarını eğlenceli bir yolculuğa çıkaracak olan Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa, astronomi kulübünün en parlak üyelerinden olan Akın’ın bir uzay gemisi keşfetmesiyle başlıyor. Dünya bu keşifle çalkalanırken bu olayda parmağı olan Hayri de küçük bir şöhret kazanıyor. Fakat Hayri’nin gazetelerde fotoğraflarının yayınlanması geminin gerçek sahibi olan uzaylının dikkatini çekiyor ve Hayri’yi bularak ondan yardım istiyor. Uzaylı, kader arkadaşını bulmak için Hayri ile beraber yola çıkarken, peşine niyetleri iyi olmayan bir grup insanı da takıyor.

Selçuk Yöntem’in başrolde olduğu, ünlü senarist ve yönetmen Çağan Irmak imzalı yerli dram filmi Sevda Mecburi İstikamet, oyuncu bir babanın kızı ile olan çalkantılı ilişkisini anlatıyor. Filmde baba rolünde olan Selçuk Yöntem, uzun süreden beridir görüşemediği kızı ile yeniden bir arada olmak istiyor. Ancak zihinsel sağlık problemleri olan kız, babası ile yakın ilişkiler kurmakta oldukça zorlanıyor. 

Ufuk Özkan, Bülent Çolak ve Caner Kurtaran gibi ünlü oyuncuları yeniden sinema perdesine taşıyan komedi filmi Düşeş 1 - Mafya Sızıntısı, ipe sapa gelmez iki bıçkın delikanlı olan Tarkan ve Serkan’ın komik macerasını anlatıyor. Yanlışlıkla bir suça karışıp nezarete atılan ikiliye emniyet tarafından bir görev veriliyor. Görev kapsamında ünlü mafya babası Boğa İsmet'in gurubuna sızan Tarkan ve Serkan, şansızlıklarıyla bütün mafya guruplarını ve emniyeti birbirine düşürüyor.

Ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından çekilen ve kendi çocukluğundan izler taşıyan Fabelmanlar (The Fabelmans), 2. Dünya Savaşı sonrasında geçiyor. Filmde ABD’nin Arizona eyaletinde mütevazı bir ailede büyüyen Sammy Fabelman, sinemanın büyülü dünyasına kendini kaptırıyor. Aile hayatında birçok sorun yaşayan Fabelman, küçük bir çocuk olmasına rağmen sinemanın büyüsüyle aile içerisinde yaşanan gelgitlerin üstesinden gelmeye çalışıyor.

Senaryosu Furkan Aslan tarafından yazılan ve yönetmen koltuğunda Suat Ergin’in oturduğu yerli korku filmi Evlad-ı Cin, bir cin tarafından evlat edinilen bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Çocuğa karşı büyük bir sevgi besleyen cin, onu korumak için birçok kişiye korku salıyor. Oyuncu kadrosunda Berna Gülen, Serhat Şentürk ve Yavuz Gürbüz’ü bulunduran film, atmosferiyle korku tutkunlarına harika bir 78 dakika sunuyor.

Alexandru Belc’in yönetmenliğini yaptığı yabancı dram filmi Metronom, 1972 yılının Romanya’sında geçen bir aşk hikâyesini anlatıyor. Filmde 17 yaşında genç bir kız olan Ana, erkek arkadaşının ülkeden temelli olarak kaçacağını öğreniyor. İki aşık son günlerini birlikte geçirmeye karar verdikten sonra evlerinde Özgür Avrupa Radyosu’nun yasaklı yayınını dinliyorlar, fakat gece polis baskını ile sonuçlanıyor.

Yorumlar (0)