“Buğday Tanesi”ne sinemalarda büyük ilgi

SİNEMA 05.12.2022, 14:36
“Buğday Tanesi”ne sinemalarda büyük ilgi

Son günlerin en çok konuşulan ve merak edilen filmi olan “Buğday Tanesi” sinemalarda gösterime girdi.  Zorlukları aşma ve engelli bireylerin sesi olma mücadelesini beyaz perdeye taşıyan “Buğday Tanesi”, Milletvekili Serkan Bayram’ın danışmanlığı ve yönlendirmesiyle Volkan Kapkın tarafından kaleme alındı. Filmin yönetmenliğini ise Doğan Ümit Karaca üstlendi. Yapımı Pro-In Production tarafından gerçekleştirilen filminde ünlü sanatçı ve oyuncu Kutsi, Yeliz Akkaya, Deniz Arna, Devrim Kabacaoğlu, Yusuf Aytekin, Sinem Reyhan Kırımlıoğlu, Taha Yusuf Tan ve Erkan Bektaş rol alıyor. Filmin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor.  

Oyuncular Filmde Yıldızlaştı

Çekimleri İstanbul ve Ankara’da gerçekleşen film, 2 Aralık Cuma günü vizyona girerek ilk dağıtım planlamasına göre Türkiye genelinde 400 salonda, dünya genelinde ise 6 ülkede izleyici ile buluştu. Cuma günü vizyona giren Buğday Tanesi Filmi hafta sonu da dahil tüm Türkiye’de sinemaseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Film içinde oyuncuların gösterdiği performans büyük beğeni topladı.   

Gerçek bir mücadele öyküsü…

Yaşadığı haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşın büyük bir cesaretle mücadele veren Serkan Bayram, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin Milletvekili, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeliğini yapmış başarılı bir avukat, örnek bir eş ve aile babası…  Film, Serkan Bayram’ın kendi mücadelesinin yanında engelli bireylerin hayatlarına da dikkat çekerek çok sayıda kahramanın başarısını sinema perdesine aktarmasıyla da ilham verici bir başarı hikâyesi olarak öne çıkıyor.

Yorumlar (0)