Cannes'da prömiyer yapacak ‘Merhamet Hikayeleri’nden yeni afiş paylaşıldı

SİNEMA 17.05.2024, 18:04
Cannes'da prömiyer yapacak ‘Merhamet Hikayeleri’nden yeni afiş paylaşıldı

Oscar adayı ve Altın Aslan ödüllü ‘Zavallılar’dan çok kısa bir süre sonra Yorgos Lanthimos, yeni filmiyle beyazperdede arzı endam etmeye hazırlanıyor. Dünya prömiyeri 77’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali kapsamında bugün gerçekleşecek ‘Merhamet Hikayeleri’nden yeni afiş paylaşıldı. Searchlight Pictures imzalı filmin başrollerini Oscar ödüllü Emma Stone ile Oscar adayları Jesse Plemons ve Willem Dafoe paylaşıyor. Büyük merakla beklenen ‘Merhamet Hikayeleri’, 5 Temmuz’dan itibaren sinemaseverlerle buluşacak. 

Son filmi ‘Zavallılar’ ile geçtiğimiz sene Venedik Film Festivali’nde fırtınasını yaşatmaya başlayan Yorgos Lanthimos, yeni filmi ‘Merhamet Hikayeleri’nin açılışını 77. Cannes Film Festivali ile yapacak. Festival kapsamında bugün dünya prömiyerini yapacak olan filmden tüm karakterleri gördüğümüz afiş, merakı artırırken; ilk gösteriminde ne kadar süre alkış alacağı ise şimdiden heyecan yarattı. 

Kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan, seçeneği olmayan bir adamın hikayesini anlatan üç parçalı bir masal olarak nitelendirilen filmde izleyiciler, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü ancak farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memuru ve kaderinde olağanüstü bir ruhani lider olmak olan ve özel yeteneklere sahip birini bulmaya çalışan kararlı bir kadının dünyasına davet ediliyor. 

Searchlight Pictures imzalı ve 5 Temmuz’da gösterime girecek olan filmin oyuncu kadrosunda Margaret Qualley, Oscar adayı Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie ve Hunter Schafer gibi yıldız isimler yer alıyor. 

Yorumlar (0)