"Dünya Malı-Eksi Bir" filminin özel gösterimi gerçekleştirildi

SİNEMA 17.05.2024, 07:48 17.05.2024, 08:33
"Dünya Malı-Eksi Bir" filminin özel gösterimi gerçekleştirildi

Yönetmenliğini Uygur Akkaya’nın yaptığı; başrollerini Uğur Yücel, Altan Erkekli, Berk Hakman, Asena Tuğal, Erkan Köse, Serhat Özcan ve Turgay Tanülkü’nün paylaştığı 3 filmlik seriden oluşan “Dünya Malı” filminin ilki “Eksi Bir”in özel gösterimi yapıldı.

17 Mayıs Cuma günü vizyona girecek olan Dünya Malı Eksi Bir filminin özel gösterimi gerçekleştirildi. Filmin özel gösterimine oyuncular Serhat Özcan, Turgay Tanülkü, Asena Tuğal, Erkan Köse, Tolga Canbeyli ile film şarkısını hazırlayan Hande Yener ve birçok basın mensubu katıldı. 

3 filmlik seriden oluşan “Dünya Malı” filminin ilki “Eksi Bir”in yapımcılığını Erman Biçer, Uygur Akkaya ve Erkan Biçer üstleniyor. Macera, suç, komedi, duygusal ve sıra dışı temalı Dünya Malı Eksi Bir filminin senaristleri arasında ise Galaxy Yazarları Salih Tahir, Korkut Soylu, Erkan Köse, Uygur Akkaya, Erman Biçer ve Tolga Mert yer alıyor. 

Dünya Malı Eksi Bir’de Birçok Duygu Bir Arada

“Dünya Malı” filminin ilki “Eksi Bir”in özel gösteriminde konuşan filmin yönetmeni Uygur Akkaya, “Filmin içerisinde aksiyon, macera her şey var. Birçok duygunun bir arada olduğu bir film. Bu filmin arkasından Dünya Malı Ayasofya ve Dünya Malı Quantum ile bir üçleme yapma planım var. İlk film ile seyirciye merhaba diyoruz. İzleyicilerin alışık olmadığı bir film. İzleyiciler bu filme ağlamaya ya da bu filme gülmeye gitmeyecek. Ama filme gittiklerinde ağlayan da olacak gülen de olacak.  Filmin çekimlerini, Kıbrıs, İstanbul, İzmir(Selçuk), Sapanca ve İzmir’de gerçekleştirdik.” dedi.

Müziği Benim İçin Şans Oldu

3 filmlik seriden oluşan “Dünya Malı” filminin ilki “Eksi Bir”in özel gösteriminde konuşan Hande Yener, “Dünya Malı “Eksi Bir” filminin müziğini yapmak benim için bir şans oldu. Beni en çok heyecanlandıran filmin kadrosunda çok önemli isimlerin olması. Hepimizin çok sevdiği değerli sanatçıları aynı filmde bir arada görebilmek beni çok mutlu etti. Filmin konusu da çok heyecanlıydı ve kaliteli çekimlerdi. Bütün bunlar bir araya gelince şarkıyı hazırlamamız da yarım günümüzü aldı.” dedi.

Yorumlar (0)