Efsane filmi için efsane inşaat: 30 kişilik ekip evi yeniden yaptı

SİNEMA 04.12.2023, 10:46 04.12.2023, 15:50
Efsane filmi için efsane inşaat: 30 kişilik ekip evi yeniden yaptı

Aytaç Medya'nın yapımcılığını üstlendiği, senaryo ve yönetmenlik koltuğunda Selçuk Aydemir'in oturduğu "Efsane" filmi için 5 haftalık titiz bir çalışma yapıldı. Çorum'un Kargı ilçesinde gerçekleştirilen çekimler için mekanlar yeniden inşa edildi.


 
Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, Devrim Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Efsane filmi için inşaat mühendisleri plato kurdu. Yılın en iddialı komedi filmi olan Efsane için sanat ekibi titiz bir çalışma yürüterek köy evi, köy meydanı, ahır ve yayla evi inşa etti. Medeniyetler şehri Çorum’un tarihi dokusu korunduğu plato inşaatında 30 kişilik ekip 5 hafta süren titiz bir çalışma gerçekleştirdi. Kurulan plato sinemaseverlere görsel bir şölen yaşatacak.
 
7 bin yıllık yoğurdun sırrını bulmak için yola çıkan Efsane filmi Şubat 2024'te vizyona girecek.
 

 
Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi binlerce yıllık aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmakta, yoğurtlarının lezzeti ve şifasıyla bilinmektedirler. Bu efsane yoğurdun sırrı ise ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanmakta ve yoğurtları o yapmaktadır. Ancak bir yaz günü dedenin evinin çatısına kar yağması her şeyi değiştirecektir… Efsaneye göre sırra sahip olanın çatısına yaz günü kar yağarsa o sır başkasına aktarılmalı, aileden başka birine el verilmelidir. Eğer verilmezse, ailenin başına büyük felaketler gelecek ve helak olacaklardır. Bir an önce el verilmesi için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm fertleri bir araya gelmelidir. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını Dede’lerinden alabilmek için amansız bir mücadeleye girişeceklerdir.

Yorumlar (0)