ENKA Sanat’ta Sinema Geceleri devam ediyor

SİNEMA 08.08.2023, 13:53
ENKA Sanat’ta Sinema Geceleri devam ediyor

Sinema keyfini her yaz açık havaya taşıyan ENKA Sanat, Başka Sinema iş birliğiyle hazırladığı seçkiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Seçki kapsamında, son dönemin öne çıkan yerli ve yabancı filmlerinden oluşan birbirinden güzel filmler, ENKA Açıkhava Tiyatrosu'nda “1 bilet alana 1 bilet bedava” kampanyası ile izleyiciyle buluşuyor.

Ödüllü ve dikkat çeken filmleri bir araya getiren seçki, 14 Ağustos'ta Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un yönettiği Frankestein oyununun Londra’daki National Theatre sahnesindeki canlı çekimiyle beyaz perdeye taşındığı Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller rol aldığı”Frankenstein”  ile devam ediyor.

Yönetmen Nicolas Bedos’un henüz yayımlanmamış romanından uyarlayarak 35mm filme çektiği “Maskeli Balo” (Mascarade) ise 16 Ağustos'ta gösterime girecek. 21 Ağustos'ta yerli yapım “Ela ile Hilmi ve Ali” de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Meksika’daki evinden kaçmak zorunda kalan, özgürlüğüne düşkün bir kadının hikayesini anlatan “Carmen”  22 Ağustos'ta, 1930'ların Fransa’sında geçen muzip komedi “Suç Bende” (The Crime is Mine) ise 25 Ağustos gecesi izleyicilerin karşısına çıkacak.   

Gösterim takvimi;

Frankenstein - 14 Ağustos Pazartesi  

Maskeli Balo- 16 Ağustos Çarşamba

Ela ile Hilmi ve Ali - 21 Ağustos Pazartesi  

Carmen - 22 Ağustos Salı  

Suç Bende - 25 Ağustos Cuma

Yorumlar (0)