Festivali eve taşıdı

SİNEMA 12.10.2021, 17:00
Festivali eve taşıdı

BluTV, sonbaharın gelmesiyle birlikte kullanıcılarına geniş film seçkisiyle festival ruhunu taşıyor. ‘Sibel’, ‘Küçük Şeyler’ ve ‘İşe Yarar Bir Şey’ gibi son dönem Türkiye sinemasının önemli örnekleri ile ‘Portrait of a Lady on Fire’, ‘You Were Never Really Here’ ve ‘A Seperation’ gibi dünya festivallerinde büyük ses getiren ödüllü filmler, sinemaseverlere evlerinde seyir keyfi yaşatıyor.

‘Saygı’ dizisinin ikinci sezonuna Arya karakteriyle dahil olan ve büyük beğeni toplayan başarılı oyuncu Damla Sönmez’in başrolünde yer aldığı ‘Sibel’, Alican Yücesoy’un başrolünde yer aldığı ve kendisine hem Adana Film Festivali hem de Antalya Altın Portakal’da ödül kazandıran ‘Küçük Şeyler’ ile Tolga Karaçelik’in 2018 Sundance Film Festivali Dünya Sineması bölümünde Jüri Büyük Ödülü’ne layık görülen, son zamanların en çok konuşulan filmlerinden ‘Kelebekler’ de BluTV’de sinemaseverlerle buluşuyor. Ayrıca Ümit Ünal imzalı ‘Sofra Sırları’ ve Pelin Esmer’in yönetmen koltuğunda oturduğu; Adana ve İstanbul Film Festivali’nden önemli ödüllerle dönen ‘İşe Yarar Bir Şey’ de platformun arşivindeki yerini alıyor.

BluTV, farklı ülke sinemalarına ait, dünya festivallerinde pek çok ödüle layık görülen ‘The Guilty’, ‘Portrait of a Lady on Fire’, ‘You Were Never Really Here’, ‘Shoplifters’ ve ‘A Seperation’ gibi filmlere de seçkisinde yer veriyor.

Yorumlar (0)