"Maske" filmden afiş ve fragman yayınlandı

SİNEMA 13.05.2023, 15:08
"Maske" filmden afiş ve fragman yayınlandı

Yapımı Satre Film Yapım’a yapımcılığı Hande Ertaş ve Emrah Ertaş’a ait olan ‘Maske’ filmi konusu ve oyunculuklarıyla olduğu kadar prodüksiyonuyla da iddialı geliyor. Görsel dünyasıyla hayran bırakacak filmden afiş ve fragman yayınlandı.

Ters köşelerle dolu, benzeri görülmemiş bir kurmaca filmi olan Maske’nin yönetmen koltuğunda Berker Berki otururken senaryosunu Emrah Ertaş kaleme aldı. Gizem, gerilim ve kara komediyi bir arada barındıran ‘Maske’ filmi fragmanıyla sinema seyircisini etkilemeyi başardı. Film, 9 Haziran itibariyle sinema salonlarındaki yerini alacak.

Cesur senaryosuyla beyaz perdede baş döndürücü bir etki yaratacak filmin kadrosunda Kaan Turgut, Nilay Deniz, Mert Turak, Erdinç Gülener, Burç Kümbetlioğlu, Altan Erkekli, Hakan Vanli, Ulvi Alacakaptan yer alıyor. Maske, gençlik yılları travmalarla geçen ‘Barış’ın yaşadıklarını atlatamayıp yaşama devam etmek için çeşitli ‘kandırma’ yöntemleri bulmasını konu alıyor.

Game of Thrones, Star Wars (son üçleme) The Witcher, Shadow and Bone, Tomris ve Aladdin gibi tüm dünyanın yakından takip ettiği yapımların tekstil tasarımlarını yapan Satre ekibi hünerlerini ‘Maske’ için konuşturdu. ‘Maske’ filmi için 22 bin metre kumaştan 900 adet kostüm hazırlandı. 45 kişilik büyük bir ekip tarafından hazırlanan kostümler 180 günde tamamlandı.

Gizem ve gerilim severlerin yerli adresi olacak film yerli sinemaya yeni bir soluk kazandıracak. Seyirciler filmi izlerken kendilerini adeta bir bulmacanın içinde gibi hissedecek.Başarılı oyuncu Kaan Turgut’un hayat verdiği ‘Barış’ karakteri çelişkili ruh hali ve kontrolünü sağlayamadığı duygularıyla hem kendisini hem de çevresindekileri tahmin edilemeyecek olaylara sürükleyecek.

Yorumlar (0)