Mucize Aynalar vizyonda!

SİNEMA 05.04.2024, 11:46 08.04.2024, 01:10
Mucize Aynalar vizyonda!

Mizahımızın ölümsüz ismi Aziz Nesin’in benzersiz kalemi, usta yönetmen Tolga Örnek tarafından ‘Mucize Aynalar’ ile sinemaya aktarıldı. Bugün itibariyle sinema salonlarındaki yerini alan ‘Mucize Aynalar’ seyircilere yakın gelecekten eğlenceli bir anlatım sunuyor. Filmin kadrosunda Cengiz Bozkurt, Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Zerrin Sümer, Eren Demirbaş, İştar Gökseven, İdil Fırat yer alıyor.

Yakın gelecekte yaşanabilecek gerçekler Aziz Nesin’in mizahı ile sinema perdesine geliyor. Sinemanın özgün yönetmeni Tolga Örnek, altı farklı Aziz Nesin öyküsünden uyarladığı senaryosuyla da fark yaratıyor.  Mucize Aynalar, gündelik gerçeklikle komediyi harmanlayan farklı yapısı ve sıra dışı tarzıyla, farklı bir seyir deneyimi vaat ediyor. 

Türk sinemasında ‘Zübük’, ‘Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ ve ‘Gol Kralı’ndan tam 54 yıl sonra yeni bir Aziz Nesin uyarlaması ‘Mucize Aynalar’ ile seyirciyle buluşuyor.

KESİŞEN HAYATLARIN TRAJİKOMİK ÖYKÜLERİ

Hayalleri gerçeğe dönüştüren, geçmişi bir çırpıda bugüne getiren ‘Mucize Aynalar’ temasıyla film, günümüzünhayallerin peşinde koşmaktan hayatını yaşayamayan insanını anlatıyor. Filmde farklı hikayeleri olan karakterlerin kesişen hayat öyküleri trajikomik sahnelere neden oluyor.  

  Yapımcılığını Orchestra Content’ten Mine Şengöz’ün üstlendiği filmi yazıp yöneten Tolga Örnek, Alp Çağrı Günal ve Levent Güneri ile beraber ortak yapımcılar arasında. ‘Kaybedenler Kulübü’, ‘Devrim Arabaları’ gibi filmlerin yönetmeni Tolga Örnek’in filmi sinemalarda.

Yorumlar (0)