Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyor

SİNEMA 22.02.2021, 11:40 22.02.2021, 17:09
Seyfi Dursunoğlu'nun hayatı film oluyor

Geçtiğimiz temmuz ayında hayatını kaybeden Huysuz Virjin karakterinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu’nun hayatı film oluyor.

Hürriyet'ten Mehmet Üstündağ'ın haberine göre; yarattığı Huysuz Virjin karakteriyle gönüllerde taht kuran usta sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun sıra dışı hayatı film oluyor.

Geçen temmuz ayında vefat eden Dursunoğlu, 1970’lerde devlet memuruyken sahnelere adım atmış, şovunun büyük ilgi görmesiyle istifa ederek sahne sanatçısı olmuştu. Fuarlarda, gazinolarda ünlü sanatçılarla birlikte sahne alarak tüm Türkiye’yi dolaşan Huysuz Virjin, sonraki yıllarda televizyon programı yaparak bir TV fenomenine dönüşmüştü.

Ona televizyon serüveni boyunca eşlik eden isim ise yapımcısı Armağan Çağlayan’dı. Seyfi Dursunoğlu’nun hayatını film yapmak isteyen yapımcılar, usta sanatçıyı herkesten daha iyi tanıdığı bilinen Armağan Çağlayan'ın kapısını çaldı ve filme danışman olmasını istedi.

Teklifi kabul eden Çağlayan’ın danışmanlığında yapılacak filmin detayları ise henüz belli olmadı Usta ismi kimin canlandıracağı ise merak konusu oldu. 

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?