"Tay 2: Ebabil Takımı" 12 Ocak’ta vizyona giriyor

SİNEMA 04.01.2024, 10:54 04.01.2024, 15:42
"Tay 2: Ebabil Takımı" 12 Ocak’ta vizyona giriyor

TRT ortak yapımı “Tay 2: Ebabil Takımıfilmi vizyona girmek için gün sayıyor. Genç ve hırslı bir at olan Tay'ın, Ebabil kuşlarıyla birlikte heyecan verici bir yolculuğa çıkmasını konu alan film, 12 Ocak’ta minik izleyicileriyle buluşacak.

TRT ortak yapımı "Tay 2: Ebabil Takımı" ile macera kaldığı yerden devam ediyor. İlk filmi ile izleyicilerin büyük beğenisini toplayarak yarım milyonu aşkın seyirci tarafından izlenen film, vizyondaki ilk dört haftasında da gişede lider olmuştu. Serinin ikinci filmi "Tay 2: Ebabil Takımı" ise 12 Ocak’ta sinemaseverlerle buluşacak.

Tay’ın bu yeni macerasında hem zorluklarla karşılaşacağı hem de önemli dersler öğreneceği filmin yönetmenliğini Nurullah Yenihan üstleniyor. Cesaret, dostluk ve kararlılık gibi değerlerin de vurgulanacağı filmin senaryosunu Ayşe Sevim ile Ayşe Şahinboy Doğan beraber kaleme alırken filmin müziklerini ise Burak Çambel hazırladı.

Filmin konusu:

Tay, annesi Şiraz'ın izinden giderek bir ulak atı olmayı hayal eder. Bu serüven, onu Kudüs'ten Mekke'ye uzanan heyecan verici bir yolculuğa sürükler. Film, Tay'ın hızını test ettiği ve ulak atı olma yeteneklerini geliştirmeye çalıştığı anlarla başlar. Annesi Şiraz ile yaşadıkları zorluklar ve karşılaştıkları kötü adamlar, Tay'ın cesaretini ve kararlılığını pekiştirir. Tay, önemli bir belgeyi ele geçirir ve bu belgeyi Mekke'deki Komutan Ammara'ya ulaştırmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sırasında Tay, çeşitli zorluklarla karşılaşır ve kendini farklı, komik durumlar içinde bulur.

TRT ortak yapımı “Tay 2: Ebabil Takımı”, 12 Ocak’ta sinemalarda.

Yorumlar (0)