Zack Synder'dan destansı bir bilim kurgu geliyor!

SİNEMA 17.11.2023, 23:12 17.11.2023, 23:16
Zack Synder'dan destansı bir bilim kurgu geliyor!

300, Çelik Adam ve Ölüler Ordusu filmlerinin yaratıcısı Zack Snyder'ın elinden, yapımı onlarca yıldır devam eden destansı ve fantastik bir bilim kurgu olayı geliyor: Rebel Moon. Merakla beklenen evrenin ilk filmi Rebel Moon - Part One: A Child of Fire’ın yeni fragmanı yayınlandı.

Galaksinin uzak bir ucundaki bir aya inen gizemli yabancı Kora (Sofia Boutella), köylüler arasına karışarak huzurlu bir hayata başlar. Ancak, acımasız Hükümdar Balisarius (Fra Fee)’nin ve onun yardımcısı, Amiral Noble (Ed Skrein); köylülerin ürünlerini Ana Dünya’ya karşı duran isyankar topluluk Bloodaxes (Cleopatra Coleman ve Ray Fisher)’a sattığını fark edince Kora, köylüler için hayatta kalmanın tek umudu hâline gelir. Kora’nın Ana Dünya'ya karşı giriştiği bu imkansız direnişte kendisiyle birlikte mücadele edecek eğitimli savaşçılar bulması gerekmektedir. 

Serinin ilk filmi A Child of Fire 22 Aralık 2023’te, ikincisi The Scargiver ise 19 Nisan 2024’te tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te! 

Rebel Moon: Part One: A Child of Fire Hakkında:

Galaksinin uzak bir ucundaki bir aya inen gizemli yabancı Kora (Sofia Boutella), köylüler arasına karışarak huzurlu bir hayata başlar. Ancak, acımasız Hükümdar Balisarius (Fra Fee)’nin ve onun yardımcısı, Amiral Noble (Ed Skrein), köylülerin ürünlerini Ana Dünya’ya karşı duran isyankar topluluk Bloodaxes (Cleopatra Coleman ve Ray Fisher)’a sattığını fark edince Kora, köylüler için hayatta kalmanın tek umudu hâline gelir. Veldt halkını korumak üzere Ana Dünya'ya karşı giriştiği bu imkansız direnişte kendisiyle birlikte mücadele edecek eğitimli savaşçılar bulmakla görevlendirilen Kora, savaşın gerçeklerine yabancı, saf ve iyi yürekli bir çiftçi Gunnar (Michiel Huisman) ile birlikte Bloodaxes’ı bulmak için farklı dünyalara yolculuğa çıkar. İkiliye kurtuluş amacıyla çıktıkları bu yolculukta; Kai (Charlie Hunnam), efsanevi komutan General Titus (Djimon Hounsou), usta silahşör Nemesis (Doona Bae), görkemli bir geçmişe sahip tutsak Tarak (Staz Nair) ve dayanıklı savaşçı Milius (E.Duffy)’un katılmasıyla yeni bir kahramanlar ordusu kurulur. Bu esnada Veldt’in uzak kanatlarında gizlenen eski zırhlı koruyucu Jimmy (Anthony Hopkins tarafından seslendiriliyor) yepyeni bir amaç için geri döner. Ortak hedef uğrunda buluşan yeni ekibin ise Ana Dünya’nın ordularıyla çarpışmadan önce birbirlerine güvenmeyi ve bir arada savaşmayı öğrenmeleri gerekmektedir. 

Yorumlar (0)