Andaç Haznedaroğlu imzalı "Misafir" bu akşam TRT 2'de

TV 22.09.2021, 16:51
Andaç Haznedaroğlu imzalı "Misafir" bu akşam TRT 2'de

"Her Şey Aşktan" filmi ile adından bahsettiren Andaç Haznedaroğlu’nun yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği Misafir bu akşam saat 21.00'de TRT 2'de ekrana gelecek.

Oyuncu kadrosunda Saba Mubarak, Rawan Iskeif, Homam Hout, Şebnem Dönmez ve Yeşim Ceren Bozoğlu'nun yer aldığı Misafir, akrabalarını Suriye’deki savaşta kaybeden küçük bir kızın hikayesini anlatıyor.

7 yaşındaki Leyla neşe dolu bir çocuktur. Günlerini arkadaşları ile birlikte oyun oynayarak geçiren Leyla’nın hayatı Suriye’de çıkan savaş ile birlikte alt üst olur. Savaş, küçük kardeşi hariç tüm ailesini ondan alır. Cehenneme dönen bu dünyada artık kardeşi ile yapayalnızdır. Komşuları Meryem, Leyla ve kardeşini de yanına alıp bu vahşet dolu ortamdan gitmeye karar verir.

Avrupa’ya göç etmek için öncelikle Türkiye’ye gelen Meryem, Leyla ve kardeşi, kendileri gibi ülkeye sığınanların yanına taşınır. Çıktıkları bu yolculuk Leyla için başlarda keyifli gelse de onun asıl isteği evine geri dönmektir.

Leyla, bir yandan yaşamını sürdürebilmek için para kazanmak, diğer yandan da küçük kız kardeşine annelik yapmayı öğrenmek zorundadır. Başlarına gelen onlarca sorunla baş etmek zorunda kalan küçük kız, bu zorlu yolculukta karşılaştığı tüm engelleri aşarak bir kahramana dönüşür.

Yorumlar (0)