Bayram boyunca birbirinden özel filmler

TV 17.07.2021, 10:39 17.07.2021, 16:10
Bayram boyunca birbirinden özel filmler

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yer alan keyifli filmlerin adresi FilmBox Kurban Bayramı’nda bomba gibi filmlerle eğlenceyi evlerimize getirecek.

19 – 24 Temmuz tarihleri arasında FilmBox ekranlarında 8, muhteşem filmle gerçek bir sinema şöleni izleyiciyi bekliyor.

Bir Varmış Bir Yokmuş – 19 Temmuz Pazartesi - Saat: 21:30

Melisa Sözen ve Mert Fırat’ı bir araya getiren filmin öyküsünde, anaokulu öğretmeni olan Nehir, bir gün tesadüfen bir şarkı dinler ve dinlediği şarkı genç kadını derinden etkiler. Nehir şarkıyı o kadar çok beğenir ki notaların ardından, şarkıyı yapan müzisyenin peşine düşmeye karar verir. Bu yol karşısına, şarkının sahibi Ozan'ı çıkarır. Ama Ozan, hayatında yaşadığı derin bir travma yüzünden ve adeta çıkmaz bir sokak gibidir. Bir tarafın kararlılığı ile diğer tarafın bocalamaları arasında sıkışıp kalan bu ilginç aşk hikayesi, acaba masalsı bir mutlu sona masala bağlanabilecek mi?

Café Society (Café Society) – 19 Temmuz Pazartesi - Saat: 23:10

Güzel aktris Kristen Stewart’ın başrolde olduğu filmin öyküsünde, 1930’lara Hollywood'a yeni gelmiş New York'lu bir genç, evli bir adamla beraber olan bir kadına aşık oluyor.

Paris'te Gece Yarısı (Midnight in Paris) – 21 Temmuz Çarşamba - Saat: 16:00

Paris'te Gece Yarısı (Midnight in Paris), aşkı büyülü ve eğlenceli bir atmosferde anlatan bir Woody Allen filmi. Filmin öyküsünde, zengin ve güzel bir kadınla nişanlı genç bir yazar, müstakbel eşinin ailesinin bir iş gezisi nedeniyle büyük bir aşk duyduğu Paris’e gelir. Burada kendini, geleceğini ve ilişkisini kendi içinde sorgularken, Paris’te Gece Yarılarının, beklenmedik sihirli gezilere ve aşklara kapı açabileceğini fark eder. Dört dalda Oscar’a aday gösterilen Paris'te Gece Yarısı, Woody Allen’e “En İyi Orijinal Senaryo” dalında Oscar kazandırdı.

Şef (Chéf) – 21 Temmuz Çarşamba - Saat: 17:35

Filmin öyküsü, bir şef aşçının kendi yaratıcılığını ortaya koymak ve uzaklaşan ailesini geri kazanmak için minibüsten yemek satışına başlaması üzerine kurulu.

Jobs (Jobs) – 21 Temmuz Çarşamba - Saat: 19:25

Bu güzel filmde Ashton Kutcher, 2011 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Apple kurucusu, teknoloji ve endüstri dahisi Steve Jobs'un gençlik yıllarından başlayan hayat hikayesine odaklanıyor. Filmde Jobs'un özel hayatından kesitler, kendini motive ediş şekli, onu yönlendiren kişiler anlatılırken özellikle Jobs'un gençlik yıllarına odaklanılıyor. Jobs'un ilk başarılarını, düşüşlerini ve tekrar ayağa kalkışlarını izleyeceğiz; bu önemli mucidin mücadelesine tanık olacağız.

Paris Bekleyebilir (Paris Can Wait) – 22 Temmuz Perşembe - Saat: 20:00

Başarılı bir film yapımcısının eşi alan Anne, hayatında bir dönüm noktasındadır. Kocasının Fransız iş arkadaşıyla Fransa'nın güneyinden Paris'e doğru otomobille yola çıkarlar. Normalde yedi saat sürecek olan yolculuk iki güne uzar. İkili, yol boyunca verdikleri molalarda ülkenin en iyi yemeklerini tadarlar ve birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulurlar.

Pek Yakında – 23 Temmuz Cuma - Saat: 19:20

Cem Yılmaz’ın yanı sıra, pek çok önemli ismi bir araya getiren film, Yeşilçam üzerine bir masal havasında ilerliyor. Filmin öyküsünde, hayatını korsan DVD'cilik ve beraberindeki birtakım kanunsuz işlerle kazanan Zafer’in aklı, karısından işittiği azarla başına geliyor. Evliliğini kurtarmak için kanunsuz işlere zinhar tövbe eden Zafer, figüranlık kariyerinin de birikimiyle, Yeşilçam’ın eski şaşasını yansıtan yerli yapım bir süper kahraman filmi çekmeye karar veriyor.

Unutma Beni (Still Alice) – 24 Temmuz Cumartesi - Saat: 00:55

Cumartesi’nin ilk saatlerinde ekranlara gelecek filmin başrolünde, Hollywood’un en güzel aktrislerinden Julianne Moore yer alıyor. Filmde, kendisine konulan Alzheimer teşhisiyle aile bağları test edilmeye başlayan bir dilbilim profesörünün öyküsü anlatılıyor.

Yorumlar (0)