"Bizim Hoca Bezdum Da" TV'de ilk kez yayınlanacak

TV 08.08.2023, 12:51 08.08.2023, 14:26
"Bizim Hoca Bezdum Da" TV'de ilk kez yayınlanacak

Serkan Acar tarafından yönetilen "Bizim Hoca Bezdum Da" TV'de ilk kez yayınlanacak. Onur Dilber, Sadi Celil Cengiz, Ufuk Özdemir, Asuman Dabak gibi isimlerin rol aldığı film saat 20.00'de Kanal D'de olacak. 

Bezdum Da, yetimhaneden beri bir arada olan üç kafadarın hikayesidir. Feridun, Tamer ve Cahit, yıllardır birlikte küçük çaplı dalavereler çevirmişlerdir ve artık temiz bir hayat istemektedirler. Aradıkları fırsat, hiç beklemedikleri yerden gelir. Aylar önce aldıkları bir piyango biletine 50 milyon TL’lik ikramiye vurmuştur! Feridun, Cahit ve Tamer daha bu piyangonun sevincini yaşayamadan evleri polis tarafından basılır. Feridun, polislerden kaçarken bileti bir inşaata saklar ama üçü de kıskıvrak yakalanır ve hapse atılır. Aradan dört ay geçer. Feridun, Tamer ve Cahit, fırsatını bulup hapishaneden firar eder.

Tam da bu noktada olaylar, içinden çıkamayacakları kadar karışır. Feridun, kaçarken bir imam kıyafeti bulup giyer ve kendisini bir Karadeniz köyünde bulur. Burası, bileti sakladığı köydür ve hiçbir şey umdukları gibi gitmeyecektir. Feridun’un bileti sakladığı inşaat, aradan geçen sürede köy camisi olmuştur. Üstelik ahali, imam kıyafetleriyle gelen Feridun’u köyün yeni hocası sanmıştır. Feridun, bileti alana kadar imam rolü yapmaya mecbur kalır ve köy halkının birbirinden eğlenceli hikayelerine dahil olur. Yıllardır birbiriyle didişen iki komşu esnaf Cemile ve Hasan; Cemile’nin işsiz güçsüz kardeşi Bahattin ve Hasan’ın kardeşi Nebahat arasındaki gizli aşk, köyün sahtekar muhtarı Hüseyin, köylünün tarlalarını gizlice ele geçirmeye çalışan müteahhit Necmi, muhtar Hüseyin’in güzeller güzeli kızı Feyza ve bu karakterlerin tam ortasına düşen üç kafadar...Feridun, Tamer ve Cahit, imam rolünü sürdürüp camide saklı bileti bulmaya çalışırken köy halkını da birbirine katacak ve çözmek için kendilerine has yöntemlere başvuracaklardır.

Yorumlar (0)