“Kutsal Damacana” izleyiciyi kahkahaya boğacak!

TV 19.04.2023, 23:04
“Kutsal Damacana” izleyiciyi kahkahaya boğacak!

Dinamik hikayesi ve akıcı anlatım üslubuyla; heyecanı ve eğlencesi sürekli yükselen, vizyonda olduğu dönem büyük ses getiren film “Kutsal Damacana” bu gece 23.15'te Kanal D’de ekrana geliyor.

Fikret hayatını gemilerde tayfalık yaparak geçirmiş, her limanda bir sevgili felsefesiyle yaşamış ve nihayet yerleşik bir hayatta karar kılıp İstanbul’a yerleşmiştir. Zenginlik hayalleri kuran ve at yarışlarından bir gün çok büyük servet kazanacağını düşleyen Fikret, semtin ganyan bayisinin daimi üyesidir. Geçmiş hayatının alışkanlıklarından kopamadan aylak bir hayat sürmeye başlayan Fikret, yaşadığı semtte bulunan bir kilisenin rahibi olan Artin’in, Vatikan’a gitmesini fırsat bilerek kilise imkanlarını kullanmaya başlamıştır.

Kilise mahzenindeki pahalı şarapları satarak yolunu bulmakta ve geceleri de gizlice girdiği Artin’in odasında kalmaktadır. Geri kalan vaktinin çoğunu ya ganyan bayisinde at yarışı oynayarak geçirmekte ya da hayattaki en büyük ve tek hayranı Asım’la takılmaktadır. Fikret ve Asım kendi çaplarını hayatlarına devam ederlerken, bir gün hayatlarını değiştirecek olan fırsatla karşılaşırlar. Kardeşi Selen’e büyü yapıldığını düşünen zengin ve dul işkadını Deniz’in yolu bir gün Fikret’le kesişir. Kardeşini kurtarmak uğruna tüm servetini gözden çıkardığını öğrenen Fikret, bu durumu da kendi lehine kullanmaya karar verir ve Rahip Artin’in yerine geçerek Asım’a birlikte büyü bozmaya Deniz’in evine gider.
 

Yorumlar (0)