"Lingo Türkiye" bugünden itibaren hafta içi her gün TRT 1’de!

TV 23.10.2023, 08:56 23.10.2023, 16:53
"Lingo Türkiye" bugünden itibaren hafta içi her gün TRT 1’de!

Otuz yılı aşkın süredir tüm dünyada yayınlanan program ‘Lingo’, Türkiye’de izleyici karşısına çıkacak. ‘Lingo Türkiye’ ismiyle hafta içi her gün haber öncesinde ünlü oyuncu ve sunucu Kemal Uçar’ın moderasyonunda TRT 1’de ekrana gelecek program kelimeleri yarışma heyecanına dönüştüren formatıyla çok sevilecek. Türkiye’nin en çok para kazandıran kelime yarışmasında büyük ödülü ise 100 bin Türk lirası.

Yapımını Shine Film Pictures’ın, yapımcılığını ise Adil Şentekin’in üstlendiği ‘Lingo Türkiye’ yarışmacıları stüdyoda, izleyicileri ise evlerinde eğlenceli bir tahmin yarışması yaşatacak.

HIZLI DÜŞÜNEN KAZANIR!

Zamanın hızla ilerlediği program Lingo Türkiye’de yarışmacılar, dört harften oluşan kelimeleri bularak ödül kazanmaya başlayacak. Beş harfli kelimelerden oluşan ikinci etapta yarışan üç çift arasında en az ödülü kazanan yarışmacılar elenecek. Hızlı düşünmenin önemli olduğu Lingo Türkiye’de kaç kelimenin doğru tahmin edildiği değil kasada toplanan ödül miktarı önemli olacak. Kasasında en çok parayı biriktiren çift final etabında yarışmaya hak kazanacak.

‘Lingo Türkiye’ pazartesi itibariyle hafta içi her gün TRT 1’de.

Yorumlar (0)