Prof. Dr. Canan Karatay’dan ezber bozan açıklamalar

TV 08.09.2023, 16:55
Prof. Dr. Canan Karatay’dan ezber bozan açıklamalar

Kanal D’nin hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’ nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay konuk oldu. Prof. Dr. Canan Karatay’ın sıra dışı açıklamaları gündeme bomba gibi düştü.

“Koronavirüsün yeni varyantı yalan!”

Prof. Dr. Canan Karatay “Koronavirüsün yeni varyantı diye bir şey yok, insanları kandırıp korkutuyorlar.” diyerek çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Karatay ayrıca Covid aşılarının içinde tedavi amaçlı bir şey olmadığını, sadece “sıvı” bulunduğunu söyledi. Ayrıca halkın kullandığı maskelerin koronavirüsü engellemediği gibi, kansere de yol açtığını sözlerine ekledi.

Sağlık ve beslenme konusunda milyonların takip ettiği Prof. Dr Canan Karatay izleyicilerine yine birbirinden önemli “sağlıklı beslenme tüyoları” verdi. “Tüm bildiklerinizi unutun!” dedi ve çok önemli sağlıklı beslenme sırları verdi. Mikroplardan korunmanın en basit yolu her evde bulabileceğimiz sirke olduğunu vurguladı. Özellikle okulların açılmak üzere olduğu, herkesin salgın telaşına düştüğü bu dönemde anne babalara seslendi ve “çocuklarınıza turşu suyu içirin” dedi. Kış mevsimi yaklaşırken, insanların korkulu rüyası bitmeyen kuru öksürük içinse kaya tuzunu önerdi.

Prof. Dr. Canan Karatay; yorgunluk çekenler, kronik halsizliği olanlar, vitamin eksikliği olanlara da çok önemli bir tavsiye verdi. “Vitamin hapı içmek yerine, kelle paça için, ilik suyu için.” dedi. Sır gibi sakladığı mucize ilik suyu tarifini izleyicilerle ilk kez paylaştı.

“Antidepresanlar beyni öldürüyor!”

Melankolinin ve hüznün mevsimi sonbaharda insanların en büyük dertlerinden biri de depresyona girmek. Prof. Dr. Canan Karatay antidepresan kullananları uyardı ve “antidepresanlar beyni öldürüyor. Bağışıklık sistemini çökertiyor!” dedi. İnsanlara antidepresan kullanmayı bırakmalarını söyleyen Karatay özellikle çocukların antidepresan kullanmasının çok ama çok tehlikeli olduğunu vurguladı.

Neler Oluyor Hayatta, hafta içi her gün saat 09.00’da canlı yayınla Kanal D’de.

Yorumlar (0)