“Şarkılar Bizi Söyler”'de türkü gecesi

TV 04.06.2022, 16:30 06.06.2022, 10:18
“Şarkılar Bizi Söyler”'de türkü gecesi

Kanal D’nin yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı “Şarkılar Bizi Söyler”, yeni bölümü ile ekranlara geliyor. Programın bu bölümünde Türk halk müziğinin unutulmaz eserleri söylenecek, “Yaşayan Türküler” konseptli programın açılışı “Ayaş yolları” türküsüyle yapılacak.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları, Anadolu müziğinin usta ismi Hüseyin Turan, Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi İsmail Altunsaray ve Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Ender Balkır olacak.

Şarkılar Bizi Söyler’de Türk Halk Müziği’nin unutulmaz türküleriyle muhteşem bir müzik ziyafeti yaşanacak. Hüseyin Turan’ın “Karakaş Boyanır mı” türküsüyle başlattığı türkü ziyafeti “Kırmızı, Kınıfır Bedrenk Olur, Amasya Semahı” ile devam edecek. İsmail Altunsaray’ın bağlamasından yükselen Anadolu ezgileriyle türkü ziyafeti ikiye katlanacak. Ünlü sanatçı, “Allı Turnam, Yare Gidem, Yürü Bre Yalan Dünya, Kula da Sevdiğim Kula” türküleriyle mest edecek. Programın ilerleyen dakikalarında İsmail Altunsaray bağlamasını bırakacak, eline aldığı kaşıklarla eğlencenin fitilini ateşleyecek. Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici ise müzikseverlere bağlama performansıyla sürpriz yapacak. Ender Balkır “Aşkın Şarabı, Çaya İner Ağlarım, Şifa İstemem” türküleriyle duygu dolu dakikalar yaşatırken, kıpır kıpır türküleriyle eğlence dolu dakikalara imza atacak. Halk oyunları ekibinin sahne şovu eşliğinde “Esmerim Biçim Biçim, İğne Attım Tarlaya, Muratgilin Damından Atlayamadım” türkülerini seslendirecek, stüdyoda coşku artacak.

Yorumlar (0)