“Şarkılar Bizi Söyler”de Ankara rüzgarı esecek

TV 27.01.2023, 19:15 28.01.2023, 13:54
“Şarkılar Bizi Söyler”de Ankara rüzgarı esecek

Kanal D’nin yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın üstlendiği, müziğin iki büyük ismi Sibel Can ve Hakan Altun ile ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi bir araya getiren müzik programı Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümü ile ekrana geliyor. Bu bölümde kıpır Ankara havaları söylenecek, yöresel oyun havalarıyla muhteşem bir geceye imza atılacak.

Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki konukları Hüseyin Kağıt, Ömer Faruk Bostan, Ankaralı İbocan, Mustafa Taş, Veli Erdem Karakülah ve Ankaralı Coşkun olacak. Müzik şölenine Tubil Halk Oyunları Topluluğu ve Grup Dostlar Halk Oyunları Ekibi eşlik edecek.

Hüseyin Kağıt, dillerden düşmeyen şarkısı “Hayatı Tespih Yapmışım” şarkısıyla giriş yapacak. Ömer Faruk Bostan “Erik Dalı”, Ankaralı Coşkun ise “Ankara’nın Bağları” şarkısını yorumlayacak, stüdyoda keyifli anlar yaşanacak. Müzik şölenine Veli Erdem Karakülah “Kar Yolla” ve “Su Sızıyor” şarkılarından oluşan potpurisiyle katılırken, Mustafa Taş “Tü Tü Maşallah”, Ankaralı İbocan ise “Neyin Kafasını Yaşıyorsun Sen” şarkılarıyla eşlik edecek. Ankara havaları, halk oyunları ekiplerinin yaptığı yöresel gösterilerle eşsiz bir şölene dönüşecek. Müzik ziyafeti, unutulmayacak şovlarla devam edecek. Sibel Can, Ankara oyun havası ezgileriyle hayran bırakan bir dans imza atacak. Hüsnü Şenlendirici ise kaşıkları eline alacak ve kaşık havasıyla muhteşem bir gösteriye imza atacak.

Şarkılar Bizi Söyler’in oturma odası köşesi bu bölümde Neşet Ertaş klasiklerine ayrılacak. Sibel Can “Neredesin Sen”, Hakan Altun “Yalan Dünya”, Hüsnü Şenlendirici ise “Zülüf”ü yorumlayacak.

Birbirinden keyifli Ankara havalarına yöresel oyunlar eşlik edecek, Şarkılar Bizi Söyler stüdyosunda müzik ziyafeti yaşanacak.

Yorumlar (0)