TRT'den 15 Temmuz’un 5’inci yılına özel yayınlar

TV 14.07.2021, 12:07 14.07.2021, 14:47
TRT'den 15 Temmuz’un 5’inci yılına özel yayınlar

TRT, 15 Temmuz’un 5’inci Yılına Özel Yayınlarıyla FETÖ’nün Gerçek Yüzünü Bir Kez Daha Gün Yüzüne Çıkarıyor

TRT, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde televizyon ve radyo kanallarında yayımlayacağı özel içerikleriyle bedenlerini siper eden kahraman şehit ve gazileri anarken, vatanımızın bütünlüğüne, milletin iradesine göz diken ihanet şebekesi FETÖ’nün maskesini bir kez daha indiriyor.

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde, TRT’nin televizyon ve radyo kanallarındaki özel yayınlarıyla 15 Temmuz’da destan yazan kahramanlar anılacak.

“Mahrem” bu akşam TRT 1’de başlıyor

FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanmasını, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri anlatan ve 10 bölümden oluşan “Mahrem” belgeseli, ilk iki bölümüyle bu akşam, üç ve dördüncü bölümüyle ise 15 Temmuz’da saat 20.00’de TRT 1’de ekrana gelecek.

Destanın yazıldığı gecenin tanıkları TRT 2’de

TRT 2’de saat 20.00’de yayımlanacak “Benim Şehrim Benim Ülkem” programında, İstanbul'da yaşayan genç bir kadının darbe girişimi sırasında yaşadıkları kendi telefonuyla çektiği görüntülerle ekrana gelecek. Saat 20.45’te yayınlanacak “Yeryüzleri” programının konuğu ise 15 Temmuz destanını o geceye tanıklık ederek yaptığı resimlerle görselleştiren ressam-çizer Şafak Tavkul olacak.

TRT Belgesel’den özel yapımlar

15 Temmuz’a özel olarak hazırlanan TRT yapımı “Bir Hilal Uğruna 15 Temmuz Kahramanları” belgeseli saat 12.00 ve 16.00’da TRT Belgesel’de ekrana gelecek. 15 Temmuz’da şehit düşen Serhat Önder'in tarihe geçen kahramanlık öyküsü saat 19.05’te ekrana gelecek “Korkma Oğlum” isimli belgeselde anlatılacak. Hain darbe girişiminde yaşanan olaylar ve milletin kahramanca gösterdiği duruş, saat 20.00’de “İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz’un Anatomisi” belgeseliyle ekranlara gelecek. 15 Temmuz gecesi kendi ülkelerinde Türk halkıyla aynı anda sokağa dökülen ve milli iradeye destek veren dostlarımızın duaları saat 21.35’te “Dua” belgeselinde aktarılacak.

“Ulu Çınarın Kuşları” TRT Çocuk’ta

Çocuklarda vatan sevgisini, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu pekiştirmeyi hedefleyen “Ulu Çınarın Kuşları” çizgi filmi 15 Temmuz Perşembe günü saat 20.30’da TRT Çocuk’ta ekranlara gelecek.

Akademisyen Prof. Dr. İbrahim Ethem Atnur saat 09.30’da, 15 Temmuz gazileri ile yapılan söyleşiler ise saat 10.30’da TRT EBA Lise ekranlarında olacak. 15 Temmuz’daki kahramanlık destanını birebir yaşayanlar, gerçekleri ve o akşam yaşananları gözler önüne serecek.

TRT Haber’den 15 Temmuz özel yayını

TRT Haber’in, TRT Ulus yerleşkesi ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden gerçekleştireceği özel yayın sabah saat 10.00’dan gece 03.00’e kadar devam edecek. Özel konukların da yer alacağı yayında 15 Temmuz’da yaşananlara dair hazırlanan içerikler de ekranda olacak.

Türküler 15 Temmuz’un kahramanları için TRT Müzik’te söylenecek

Vatan için canlarını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin gurur veren hüzünlü hikâyeleri “Bir Hilal Uğruna” programı ile saat 14.45’te TRT Müzik ekranında izleyici ile buluşacak. “15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” programında ise milletimizin kahraman evlatları, milletimizin bağrından kopmuş türkülerle saat 21.00’de anılacak.

TRT Avaz ekranlarında “The Network” belgeseli

TRT Avaz, 15 Temmuz’a özel olarak TRT World yapımı “The Network” belgeselini 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde iki bölüm halinde izleyiciyle buluşturacak. Saat 22.30’da ekranlara gelecek olan belgesel, FETÖ’nün kökenlerini ve amaçlarını inceliyor.

TRT Radyoları’nın özel yayınları dinleyiciyle buluşacak

TRT Radyo 1’de “Kahramanların Dilinden 15 Temmuz” isimli program 15 Temmuz gecesinde yaşananlara tanıklık edenlerin anlatımlarıyla saat 09.35’te yayımlanacak. Saat 22.05’teki “İrfan İkliminden Sesler ve Sözler” programında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde verilen onurlu mücadele ve milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirme açısından önemi vurgulanacak.

TRT Türkü’de kahramanlık, şehitlik ve gazilik türkülerinden oluşan “15 Temmuz Türk Halk Müziği Özel Konseri” yayımlanacak. TRT Nağme’de saat 21.30’da yayımlanacak “Tasavvuf Musikisi” programında, 15 Temmuz gecesi sala okunmasının yeri ve önemi ile şehitlik ve gazilikle ilgili naat ve ilahiler işlenecek.

TRT FM’de saat 00.05’te yayına başlayacak “Gece Görüşü” programı “Demokrasi ve Milli Birlik” vurgusunu dinleyici katılımıyla işleyecek. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu radyo spotları, farkındalık oluşturmak adına tüm radyo kanallarında yayımlanacak.

Yorumlar (0)
27°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?