TRT’den Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümüne özel içerikler

TV 26.08.2023, 12:31
TRT’den Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümüne özel içerikler

TRT, Malazgirt Zaferi için hazırladığı özel yayınları televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşturacak.

TRT 2’den “Tarih Söyleşileri”

Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıl dönümü, 26 Ağustos Cumartesi günü saat 23.15’te TRT 2 ekranlarında kutlanacak. Prof. Dr. Mehmet İpşirli ve Dr. Coşkun Yılmaz'ın sunduğu “Tarih Söyleşileri” programında Malazgirt Zaferi tüm detaylarıyla ele alınacak.

Malazgirt Zaferi’ne özel belgeseller TRT Belgesel’de

TRT Belgesel’in tarihin yetiştirdiği efsane komutanların hayatlarına ışık tutan belgesel serisi “Tarihin Ölümsüz Savaşçıları”, büyük hükümdar Sultan Alparslan ve Malazgirt Savaşı’nı anlatan özel bölümü ile 26 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00’te ekranlara gelecek. TRT Belgesel’in ilgiyle takip edilen yapımlarından “Savaşın Efsaneleri”, Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümüne özel olarak hazırlanan bölümü ise 26 Ağustos Cumartesi günü saat 17.30’da TRT Belgesel, 22.30’da ise TRT Türk ekranlarında olacak.

TRT Çocuk’tan Malazgirt Zaferi’ne özel bölüm

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi “Rafadan Tayfa”, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıl dönümünde de izleyicilerle bir araya gelecek. Türklere Anadolu’nun kapısını açan zaferin yıl dönümünde tarihi bir yolculuğa çıkan Akın, Mert, Hayri ve Kamil’in Millî mücadelenin zaferini simgeleyen Büyük Taarruz’un yıl dönümünün de aynı tarihe denk geldiğini fark ettikleri bölüm, 26 Ağustos Cumartesi günü saat 10.35, 15.30 ve 18.55’te TRT Çocuk’ta ekrana gelecek.

“TRT Sanatçıları Şehir Konserleri” Afyonkarahisar’dan canlı yayınlanacak

TRT’nin büyük ilgi gören “TRT Sanatçıları Şehir Konserleri”, 26 Ağustos Cumartesi günü saat 21.00’de Afyonkarahisar’da gerçekleşecek. Malazgirt Zaferi ve Zafer Haftası temalı konser, TRT Müzik, TRT Türkü ve TRT Nağme’de canlı olarak yayınlanacak.

TRT Radyo 1’de ise Bitlis’in Ahlat ilçesi ile Muş’un Malazgirt ilçelerinde gerçekleştirilecek etkinlikler ve izlenimler dinleyicilere aktarılacak. TRT Bölge Radyoları da günün anlam ve önemine özel olarak hazırlanan içerikleri dinleyiciyle paylaşacak.

Yorumlar (0)