Hande Kazanova'dan haftalık burç yorumları

ASTROLOJİ 05.09.2022, 12:50 06.09.2022, 11:05
Hande Kazanova'dan haftalık burç yorumları

05 – 11 Eylül haftalık burç yorumları detaylı olarak sizin için kaleme aldım.

Koç Burcu:

Koç ve yükselen Koçlar bu hafta başında Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle beraber kendinizi işinize gücünüze kaptırabilirsiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla olan bağlantılarınız kuvvetlenirken çalışmaktan, üretmekten başka insanlar için bir şeyler yapmaktan büyük mutluluk duyabilirsiniz ve mükemmeliyetçi tavırlarınız ön plana çıkabilir. Ama bu mükemmeliyetçi tavırlar bu sefer gerçekten de işinize yarayacak ve beraber çalıştığınız insanlara yardım etmekten tutun da her tür konuda sizi yukarıya taşıyacak. Önünüzdeki 3 hafta boyunca sağlıkla ilgili konularda da herhangi bir problemle karşılaşmayacaksınız.

Bu hafta dolunaya doğru giderken bazı konu ve olayları iyi tamamlamanız gerekecek. Kariyer ve meslek alanlarınız bu hafta ön plana çıkarken koşuşturmalarınızın arttığını göreceksiniz. Bu dolunayda bir olayın iç yüzü ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda fantezi dünyanızın çok fazla çalıştığını görebilirsiniz. Başka insanlara yardım etmek, hastanede kalan bir yakınınıza refakatte bulunmak bunun gibi sizin dışınızda gelişen olaylar hayatınızda çok daha önemli olacak. Belki de kendinizi çok daha büyük bir açıdan görmek isteyeceksiniz ve bu süreçte de bazı konuları çok daha rahat kabul edeceksiniz. Bu dönemde korkularınızı çok fazla beslemeyin, yapabileceklerinizi yaptıktan sonra gerisini Allah’a havale etmek en doğrusu olacaktır. Yakın çevrenizdeki insanların sorunları, onlarla olan girişimlerinizdeki problemler öne çıkabilir.

Merkür aynı gün Terazi burcunda geri hareketine başlıyor. 23 Eylül’e kadar ikili ilişkiler ve özel hayatınızda bazı konuların tekrar tekrar karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 2015-2016 yılında yaşadıklarınıza benzer bazı konular yeniden devreye girebilir. Bu dönem önemli bir girişimde önemli bir anlaşmada bulunmamaya çalışın, ortaklı işlerinizde bazı konuları yeniden ele almanız gerekecek. Bu dönem özellikle anlaşmalar, görüşmeler, sözleşmelere imza atmak anlamında çok da uygun bir süreç değil. Bir ortağınız varsa onunla bazı noktalarda anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Eski aşklar, eski ilişkiler bu dönemde yeniden karşınıza dikilebilir.

Boğa Burcu:

Boğa ve yükselen Boğalar dış ortamlardan alacağınız önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz ve hemen hafta başında Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle beraber aşka ve keyfe daha fazla vaktinizi harcayacağınız, kendinizi bu alanlarda göstermek isteyeceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Çocuğunuz varsa bu dönem onunla olan ilişkilerinizde pratik yönleriniz ön plana çıkarken eleştiri tarafınızı biraz daha seviyor olacaksınız ve karşı tarafı eleştirmekten de geri durmayabilirsiniz. İlişkiler hayatınızda önemli olacak, aşka ve mutluluğa daha fazla yer vermek isteyeceksiniz. Sportif faaliyetler, hobiler aynı zamanda riskli işler alanında şansınızın yüksek olacağı bir dönem.

Diğer taraftan 10 Eylül itibariyle bir dolunay gerçekleşecek ki bu dolunay sizin sosyal çevre ve arkadaşlık alanlarınızda gerçekleşecek. Arkadaşlarınıza dair bu dönem biraz fazla fedakâr olduğunuzu, onların koşullarının belirsiz ve karmaşık olmasından kaynaklı olarak sizin de kafanız karışabilir. Aynı zamanda sosyal çevrenizde olup biten konu ve olaylarla daha fazla ilgili olacaksınız ama bırakmanız gereken konular yine arkadaşlık ve çevre ilişkileriniz olacak. İşten elde edilen gelirlerinizde artışlar söz konusu olurken diğer taraftan hayalinizde ya da ulaşmak istediğiniz hedeflerinizde ne kadar hayalperest davrandığınızı bu dolunayla beraber görebilirsiniz. Biliyorsunuz dolunay zamanlarında denge kurmak çok önemlidir. Özel hayatınız ve sosyal çevre ilişkileriniz arasında denge kurmaya özen gösterin.

Yine bu Dolunayda Merkür Terazi burcunda geri hareketine başlıyor. İş, hizmet ve sağlık alanlarında 23 Eylül’e kadar bazı testlere ya da iletişim sıkıntılarına tabi olabilirsiniz. 23 Eylül’e kadar iş değiştirmek, yeni bir projeye başlamak, yeni bir işe girişmek anlamında doğru bir zaman dilimi olmayacak. Bazı arkadaşlarınızla aranızda iletişim problemleri görünürken bu dönem eskiden karşınıza gelmiş bazı sağlık problemleriyle yine uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte herhangi yeni bir adım atmaktan mümkün olduğunca uzak durun.

İkizler Burcu:

İkizler ve yükselen İkizler, ortak para meseleleri, ödemelerle haftanıza başlıyorsunuz. Hemen bu pazartesi Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle beraber evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla vaktinizi harcayacağınız ve aile bağlantılarınızı kuvvetlendirmek için harekete geçeceğiniz bir sürece merhaba diyorsunuz. Evinizde boya, badana, tadilat, tamirat işleri, bahçe bakımları aynı zamanda yapılması gereken önemli konuların devreye girmesi önem kazanırken, aile büyüklerinizle aranızdaki bağlantıları kuvvetlendirmenin de yolunu bulacaksınız ama çok eleştirel ve mükemmeliyetçi davranmamak şartıyla. Evinizde misafir ağırlamak bu dönem önemli olabilir. Evinizi güzelleştirmek ya da evle ilgili konularda harekete geçmek anlamında da destekleniyorsunuz ama elinizi çabuk tutun çünkü 10 Eylül’de Merkür’de gerilemeye başlayacak.

Merkür sizin aşk evinizde geriliyor yani 23 Eylül’e kadar aşk hayatınızda, çocuğunuzla olan ilişkilerinizde, hobilerinizde, sanatsal faaliyetlerde bazı sıkıntı ve sorunlara, iletişim problemlerine açık olabilirsiniz. Bu dönemde sanatsal bir işiniz varsa, bu sanatsal işlerinizi yeniden ele almak, tamamlanması gereken konular üzerine eğilmek çok daha doğru olabilir. Spora başlıyorsanız ya da herhangi bir hobinizi harekete geçireceksiniz bunların yarım kalma olasılığı da yüksek. Diğer taraftan 23 Eylül’e kadar tamamlanmamış, yarıda kalmış aşklar yeniden karşınıza gelebilir. Unutmayın buradaki ana mesele tamamlanmak üzere karşınıza gelmesi. O yüzden eski aşkınız karşınıza çıkarsa ya da bu aralar onu gereğinden fazla düşünüyorsanız bazı konuları konuşmak, nihayete erdirmek, tamamlamak üzere yeniden bir araya gelme potansiyeliniz var.

10 Eylül’de ayrıca bir de dolunay gerçekleşecek, siz bu dolunayı kariyer ve meslek alanlarınızda yaşayacaksınız. Bu dönem kariyerinizde ve meslek hayatınızda fedakâr yönleriniz ön plana çıkarken aslında ne kadar hayalci ve hayalperest davrandığınızı da görme olasılığınız var. Bazı ilişkilerde aslında konuları çok daha net algılayacaksınız. Bu konular para ile ilgili olabilir ve parasal konularda aslında yönlendirildiğinizi, zaman zaman kullanıldığınızı ve aslında çok da gereksiz fedakarlıklarda bulunduğunuzu görebilirsiniz. Sinirsel gerginliklerinizi, ani kararlarınızın iş hayatınızı etkilemesini, toplum önü ilişkilerinizi bu dolunay zamanı dengelemeye çalışın. Annenizin hayatı ya da eşinizin ailesinde bazı dağınıklıklar, karmaşalar, belirsizlikler tam da bu Dolunay zamanı bu alanlarda denge sağlamanız gerektiğinin altını çiziyor.


Yengeç Burcu:

Yengeç ve yükselen Yengeçler, ikili ilişkiler ve özel hayatınızın detaylarıyla haftanıza giriş yapıyorsunuz ve pazartesi günü Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle beraber iletişimsel işlerinizde kendinizi göstereceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Yakın çevre ilişkileriniz, akrabalarla olan bağlantılarınız güzelleşirken kendinizi güvene alma ihtiyacınızın da yüksek olacak. Zaman zaman pratik olacak zaman zaman da gerçekçi tavırlarınızla ilişkilerinizde karşı tarafı fazlasıyla eleştirmeye açık olacaksınız. Satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanlarında yapılması gereken önemli işler varsa bu işleri ele almanın ve bu işlere verimli bir şekilde yaklaşmanın tam zamanı.

Cumartesi günü Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek ve siz bu dolunayı seyahat, eğitim, yurtdışı bağlantılı işler, yabancı insanlarla yapılacak her türlü iş, ticari faaliyetler ve hukuk alanında yaşayacaksınız. Bu alanlarda zaman zaman ne kadar fedakâr olduğunuzu nerede hayalci olduğunuzu ve hayalperest davrandığınızı çok net göreceğiniz bu dolunayda, uzak yerlerden gelecek haberler zaman zaman kafanızı karıştırabilir. Yakın çevrenizin konularına odaklandığınız bu dönemde sizin dışınızda gelişecek olaylar ve dış dünyadaki çevre ile bağlantılı konu ve olaylar bu dolunayın ana konusu olacak. Mesela bir seyahatinizde bir hayal kırıklığı ya da zaman zaman bir zorlanma ya da ekstra bir işin devreye girmesi gibi durumlar da söz konusu olabilir. Özellikle hukuki bir davanız varsa tam da bu dolunay zamanı alacağınız haberlere dikkat edin.

Diğer taraftan Merkür sizin ev, aile ve yuva alanlarınızda gerileyecek. 23 Eylül’e kadar emlak alım satım, kiralama ve yer değiştirme gibi işleriniz varsa mümkün olduğunca uzak durun. Aile büyüklerinizle bu dönem iletişim sıkıntılarına açık olacaksınız. 2015-2016 yıllarında neler yaşamıştınız, aile ortamlarınızda hangi meseleler devreye girmişti bir düşünün. Tam da o dönemde yarım kalmış, tamamlanmamış konu ve olayların yine bu Merkür gerilemesinde karşınıza geldiğini görebilirsiniz.

Aslan Burcu:

Aslan ve yükselen Aslanlar, yapılması gereken günlük işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Koşuşturmaların yüksek olduğu bir hafta, parasal konular hayatınızda önemli olmaya başlıyor. Önemli bir konu ile uğraşacaksınız bu dolunay zamanı. Ama Venüs’ün pazartesi günü Başak burcuna geçmesiyle beraber maddi konularda neler yapıp neler yapamayacağınızı fark edeceksiniz. Kazançlarınıza odaklanacaksınız, para ile ilgili konular finansal birtakım çözümler karşınıza gelirken aynı zamanda hem işinizle ilgili konulara hem de sağlığınızla ilgili alanlara para harcamayı bu dönem sevebilirsiniz.

Diğer taraftan cumartesi günü gökyüzünde bir dolunay gerçekleşiyor siz bu dolunayı ortak para alanlarınızda yaşayacaksınız. Müşterek para alanlarınız, eşinizin, partnerinizin parası ile ilgili konu ve olaylar bu dolunay zamanı gündeminize yerleşebilir. Sevdiğiniz insanın parasal konularda ne kadar dağınık olduğunu, parasal konularda ne kadar cömert ve eli açık olduğunu fark edebilirsiniz. Tam da kendi kazançlarınıza odaklandığınız bu dönem sevdiğiniz insanla aranızda parasal konularda gerginliklere açık olmak da önemli olacak ama buranın ana konusu kendinizi akışa bırakmanız. Eğer karşı taraf fazlasıyla harcıyorsa önemli bir borcun altına girdiyse başkalarına yardım ediyorsa bunda da bir hayır vardır diyerek ilerlemeye özen gösterin. Diğer taraftan bir borç ya da ödemeyle de uğraşmanız söz konusu olabilir. Ya bu dönem arkadaşlarınızın ev ve aile hayatında zorlanmalar görülebilir.

Aynı gün 10 Eylül Cumartesi günü Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. 23 Eylül’e kadar iletişimsel konularda birtakım sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Telefon alacaksanız, bilgisayarınızı değiştirecekseniz ya da teknolojik bir aletler almak istiyorsanız bu alanlarda sıkıntı ve problemlere açık olabilirsiniz. Yine ilişkiler hayatınızda görünür olacak 23 Eylül’e kadar yakın çevrenizle ilişkilerinizde arabuluculuk görevi yapıyorsanız bu görevlerde zaman zaman problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz var. İşle ilgili konularda dikkatli adımlar atmayı ihmal etmeyin.

Başak Burcu:

Başak ve yükselen Başaklar sizin için keyifli haftalardan bir tanesi başlıyor ve hemen pazartesi günü Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle beraber kendinize çok iyi bakacaksınız. Görüntünüzü yenilemek, uzun zamandır planladığınız düşündüğünüz konularda adım atmak isteyeceksiniz. Sosyalleşecek, alışveriş yapacaksınız, kendinizi düşünerek diğer insanları çok fazla umursamayacaksınız ki bu size gerçekten iyi gelecek.

Bu haftanın geneline baktığımızda hafta ortası itibariyle işinize gücünüze odaklanacaksınız. 10 Eylül günü Balık burcunda bir dolunay gerçekleşiyor, bu dolunayda ikili ilişkiler ve özel hayatınıza dair önemli kararlar alabilirsiniz. Aslında ilişkilerinizde ne kadar fedakâr ve verici olduğunuzu ya da bazı noktalarda ne kadar hayalperest davrandığınızı fark edebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde önemli mevzular gündeme gelirken sözlenme, nişanlanma, yeni bir ilişkiye başlama, ilişkinizde önemli kararlar alma bu Dolunayın konularından olacak. Partnerinizle göz önünde, toplum içinde gerginlikleriniz, tartışmalarınız yüksek olabilir.

Diğer taraftan yine aynı gün 10 Eylül günü Merkür Terazi burcunda gerilemeye başlayacak. Para ile ilgili konularda 23 Eylül’e kadar dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Alım satım, kiralama, ticari faaliyetleriniz varsa bu dönem alacaklarınızı tahsil etmek, parasal konularda çözümler üretmek çok da kolay olmayabilir. Daha önceden çalıştığınız insanlarla parasal konularda iş bağlantılarınızı oturtmaya çalışmalısınız. Kimseye borç vermemeli, kimseden borç almamalısınız ya da kimseye kefil olmamalısınız. 10 Eylül’e kadar işleri toparlamaya çalışın, 10 Eylül’den sonra hem 23 Eylül hem de 2 Ekim’e kadarki dönem biraz daha dikkatli adımlar atmanız gerekecek.

Terazi Burcu:

Terazi ve yükselen Teraziler, ailenizden alacağınız önemli haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Ev, aile, yuva ile ilgili konular bu haftanın geneline damgasını vuracak ama her şeyden önemlisi sağlığınıza ve iş hayatınızda dikkat etmeniz gereken bir dolunaya doğru gidiyorsunuz.

Pazartesi günü Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle beraber elinizi ayağınızı önemli işlerden çekeceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Venüs sizin yükselen yöneticiniz olduğu için önemli işlerle uğraşmak, parasal konularda dikkatinizi bu alanlara vermek çok kolay olmayabilir. Bu dönem pilinizi şarj etmek, yalnız olmak, hayatı anlamlandırmak anlamında şanslı olacaksınız. Yurt dışı bağlantılı işler konusunda hayatınızda önemli kapıların aralandığını görebilirsiniz ama onun dışındaki işlerde çok da aktif yer almayabilirsiniz. Zaten canınız da bunlarla uğraşmak istemeyecek. Biraz daha bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeniz ve moralinizi yüksek tutmanız gereken bir dönem olacak.

Tam da 10 Eylül Cumartesi günkü dolunay sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerçekleşecek. Tam da bu dönem sağlıkla ilgili konularda dikkatli olmaya özen gösterin. Kafanızda bazı belirsizlikler olabilir, çok çabuk moralinizin aşağıya çekildiğini görebilirsiniz. Gündelik hayatınızın ritminde belirsizlikler, karmaşalar, kararsızlıklar devrede olabilir ve ayaklarınızla ilgili sıkıntı ve problemlerin nüksettiğini, hormonal ve salgı sisteminizde bazı zorlanmaların olduğunu fark edebilirsiniz bu dolunay zamanı. Korona gibi bulaşıcı hastalıklara da bu süreçte dikkat etmekte fayda var. Havuza giriyorsanız mantar kapma riskine, zehirlenme riskine karşı dikkatli olun. Beraber çalıştığınız insanlara karşı inanılmaz bir müsamaha gösterdiğiniz bir dönem. Hatta bazı noktalarda birçok insanın yükünü de taşıdığınızı göreceksiniz. Bu dolunayda bu konuların iyice ortaya çıkması söz konusu olabilir.

Dolunay zamanı Merkür de Terazi burcunda geriliyor, sizin için gerçekten kritik zamanlar. 23 Eylül’e kadar hayatınızla ilgili konularda önemli kararlar almayın, önemli girişimlerde bulunmayın, kendinizi yanlış ifade etmeye açık olacaksınız. Toplum önü konuşmalarınızda kendinizi ifade ederken yanlış ifadeler ve yanlış kullanımlarla insanlar tarafından hem zorlanabilirsiniz hem de kendinizi yanlış noktalara çekebilir ya da yanlış ifade edebilirsiniz. 2015-2016 yıllarını şöyle bir hatırlayın, o dönemde yaşadıklarınıza benzer konu ve olaylar yeniden karşınıza gelecek. Önemli girişimlerde bulunmayın.

Akrep Burcu:

Akrep ve yükselen Akrepler, yakın çevre iletişiminizin yüksek olacağı haftalardan bir tanesi başlıyor. Yakın çevrenizde kim varsa bolca telefon trafiği, yapılması, halledilmesi gereken işlerle bu hafta başlayacak. Bu hafta ayrıca önemli mevzuları içinde barındıracak. Yeni ortamlara ve yeni çevrelere bolca girdiğiniz, yeni insanlarla tanışma arzunuzun yüksek olduğu bir dönem. Belki şimdiye kadar bu alanlar aktif çalışıyordu ama Pazartesi itibariyle Venüs’ün buraya geçmesiyle dikkatleri üzerinize çekecek aynı zamanda yeni insanlar tanımaktan mutluluk duyacaksınız. Girdiğiniz ortamlarda insanlar sizi konuşuyor olacaklar. O yüzden ilişkiler ve ilişkilerle büyümek bu dönem önemli olacak. Tam da bu ilişkilerin sonucunu aşk hayatınızda alacaksınız.

Cumartesi günü bir dolunay gerçekleşiyor, bu dolunay aşk evinizde oluşacak. Kendinizi kaptıracağınız bir aşkın ya da sevginin ortasında bulabilirsiniz kendinizi. Büyülenebilir, karşı tarafa çok fazla paye verebilirsiniz. Aşkta hayalci ve hayalperest davranabilirsiniz ama bu dönem çevrenizin sizi tanıştırdığı insanlara karşı bakış açınız bu olacak. Diğer taraftan hayatınızda bir insan varsa bu dönemde o insanın üzerine çok fazla titrediğinizi ve o insanı çok daha özel bir yere koyduğunuzu fark edebilirsiniz. Çocukla ilgili konular hızlanırken bir bebek haberi gündeme bomba gibi düşebilir, ortalığı karıştırabilir. Sosyal çevreniz ve özel hayatınız arasındaki dengeyi korumak bu dolunay çok da kolay olmayabilir biraz hayatın akışına kendinizi bırakmayı ihmal etmeyin. Yine parasal konularda, harcamalarınız konusunda bu dolunay dikkatli olun, risk almayın.

Aynı gün 10 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerileyecek. Geçmiş konu ve olaylarla çok fazla ilgili olacaksınız. Çözülmemiş konu ve olaylar karşınıza temcit pilavı gibi gelebilir. 2015-2016 yılında bazı olaylar yaşadıysanız bu olayların çözüme ulaşması gerekecek. Ne olursa olsun 2 Ekim’e kadar çok büyük girişimlerden mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin, para ile ilgili konularda işinizi şansa bırakmayın, büyük adımlardan kaçının.

Yay Burcu:

Yay ve yükselen Yaylar, parasal konularla haftanız başlıyor. Para alacak verecek dengesi önemli olurken bu hafta önemli iş anlaşmaları, görüşmeleri, ailevi konular ve kariyer koşturmaları gündeminize yerleşecek. Pazartesi günü itibariyle Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle kariyeriniz ve meslek hayatınızda kendinizi göstereceğiniz bir sürece merhaba diyorsunuz. Üstlerinizle olan bağlantılarınız kuvvetleniyor. Kendi gücünüzü onlara aktarabilecek, doğru ilişkiler kuracaksınız aynı zamanda toplum önü ilişkilerinizde ve işlerinizde herkes sizi konuşuyor olacak. Bu dönem tanıştığınız insanlara dikkat edin.

Bu hafta cumartesi günü Merkür Terazi burcunda geri hareketine başlayacak. 23 Eylül’e kadar arkadaşlık ve sosyal çevre alanlarınızda Merkür gerileyecek. Bazı arkadaşlarınızla iletişim sıkıntılarına açık olabileceğiniz gibi arabuluculuk görevi yapıyorsanız, bazı arkadaşlarınızın arasında köprü görevi görüyorsanız bu dönem en fazla sıkıntıyı siz yaşayabilirsiniz. Organizasyonlar, aktiviteler, davetlerde sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz de yüksek görünüyor. Daha önceden tamamlanmamış işleri bu dönemde yapmak çok daha mantıklı ve akıllıca olabilir. Eski arkadaşlarla buluşmak ve görüşmek anlamında sizi destekleyen bir süreç olacak.

10 Eylül Cumartesi gerçekleşecek bu dolunay ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşuyor. Demek ki ailevi konularda önemli bir hassasiyet ya da ailevi konularda önemli bir çözülmeye, kafa karışıklığı ya da bazı noktalarda problemlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Ev ortamlarınızda enerjiniz düşük çalışacak bu dolunay zamanı ve hem ilişkinizde, hem sosyal ilişkilerinizde gergin ve agresif tavırlar devrede olabilir. Ailenizdeki insanların bazı noktalarda sizi kandırdığını, etkilediğini fark edebilirsiniz onlara karşı fedakarlıklarınızın da yüksek olduğunu bu dolunayla beraber görecek ve öğreneceksiniz. Evle ilgili konularda hayata bakış açınız gerçekçi değil, evle ilgili önemli girişimlerde bulunmamaya özen gösterin.


Oğlak Burcu:

Oğlak ve yükselen Oğlaklar, haftanıza kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak giriş yapıyorsunuz. Bu hafta sizin için önemli olayları ve adımları içinde barındırıyor. Bir kere yüksek haftalardan bir tanesi ama gezegen geri gidişleri ve dolunay da bu haftaya damgasını vuracak. Venüs Başak burcuna geçiyor seyahat etmekten mutluluk duyacağınız bir döneme giriyorsunuz. Başka kültürlerle bir arada olmak, yeni insanlar tanımak, iş bağlantılarınızı kuvvetlendirmek, medya sektöründe çalışıyorsanız radyo, televizyon alanlarında önemli insanlarla bir araya gelmek ve ticari ve hukuki faaliyetlerinizde de işlerinizi toparlamak anlamında Venüs size 3 hafta boyunca göz kırpacak.

Diğer taraftan hafta sonuna doğru bir dolunay etkisine gidiyoruz ve bu dolunayı yakın çevre alanlarınızda yaşayacaksınız. Akrabalar, kardeşler ya da yakın çevrenizde kim varsa o kişilerin hayatında önemli olaylar devreye girebilir, o insanların hayatlarıyla ilgili konularda bazen hayalci davrandığını fark edebilirsiniz ya da siz onlara karşı çok fedakârca hareket edebilirsiniz, yumuşak karnınız devrede olacak. Bu dönem içerisinde yakın çevrenizdeki insanların sizi çok kolay etkilemesi de söz konusu olabilir. Büyük girişimleriniz, önemli planlarınız varsa yakın çevrenizdeki insanlardan çok çabuk etkilenecek aynı zamanda o insanların hayatındaki sıkıntı ve problemlerin aslında sizi de biraz aşağıya çektiğini göreceksiniz. Olayları akışına bırakmayı ihmal etmeyin. Yine çalıştığınız insanlara karşı sinirli ve agresif tutumlardan uzak durun.

10 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerileyecek kariyer ve meslek alanlarınızda Merkür geriliyor. 23 Eylül’e kadar büyük kariyer değişimlerinden, iş değişimlerinden mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. Önünüzdeki dönemde bir topluluk önünde konuşacaksanız, bir lansmanınız olacaksa ve bunun duyurusunda bulacaksınız bununla ilgili konu ve olaylarda sıkıntı ve problemlerle karşılaşma ihtimaliniz var. Annenizle olan iletişiminize her zamankinden daha fazla dikkat edin.

Kova Burcu:

Kova ve yükselen Kovalar, haftanıza biraz isteksiz enerjilerle giriş yapıyorsunuz ama çok uzun sürmeyecek, çarşamba günü itibariyle şartlar sizin tarafınıza geçiyor. Bu hafta para ile ilgili konularda önemli insanlarla bir araya gelme potansiyeliniz yüksek.

Pazartesi günü Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle beraber maddi konularda neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Bir borcun altına girmek, borçlarınızı yapılandırmak, parasal konularda alacaklarınızı tahsil etmek, vergi, kredi alanlarınızın daha da doğru bir şekilde akması önemli olacak ve parasal konularda kazançlarınızın arttığını göreceksiniz. Eşiniz ya da partneriniz varsa onun parasında da güzel kazançlar bu dönem devreye girebilir, başkalarının kaynaklarından faydalanacaksınız. Nafaka ile ilgili bir işleminiz, mirasla ilgili beklediğiniz bir haber varsa bu üç haftalık süre içerisinde bu konular fazlasıyla hareketli olacak. Spiritüel konularla ilgili olabilirsiniz.

Hafta sonuna doğru hayat sizin için hareketleniyor. Cumartesi günü Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek bu dolunay para ile ilgili konuları karşınıza getirecek. Cebinize bir para girebilir, bu para iş hayatınızdan gelebilir çalışmanızın karşılığını alıyor olabilirsiniz ya da çalıştığınız insanlara bir paranın gitme olasılığı devrede olacak. Parayla ilgili konularda fedakârca, biraz hayalci etkilerle davrandığınızı göreceksiniz. Eliniz biraz fazlasıyla açık olabilir, para geldiği gibi gidebilir. O yüzden paranızı harcarken bu gelen parayı da doğru bir şekilde tutmasını, doğru yerlere yatırım yapmayı da ihmal etmeyin. Başka insanlara yardım etmek çok güzel ama sizin ölçünüz de yok onu da hemen söyleyelim. Bu dolunay zamanı bunu zaten çok net bir şekilde fark edeceksiniz ama para da gelecek bunu da merak etmeyin.

10 Eylül’de Merkür sizin seyahat ve eğitim alanlarınızda, medya alanlarınızda geriliyor bu da şu anlama geliyor daha önceden çalıştığınız insanlarla bu dönem çalışma koşullarınız yeniden hızlanabilir. Yine bu süreçte seyahatlerinizde bazı sıkıntı ve problemlerle karşılaşabilir eğitimle ilgili konularda yanlış adımlar atabilirsiniz ya da kafanız karışık çalışabilir. O yüzden bu Merkür gerilemesinde mümkün olduğunca şartların ve koşulların üzerinden birkaç kez geçmeye özen gösterin kimseyle takışmayın, kimseyle ilişkilerinizi bozmayın önemli işlere kalkışmayın.

Balık Burcu:

Balık ve yükselen Balıklar, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizden alacağınız haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Hafta ortası itibariyle biraz da hayatı kendi halinizde yaşamak isteyebilirsiniz, öyle çok fazla insanlarla bir arada olmayacaksınız ama hafta sonu sizi kimse tutamaz. Zaten sizin burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor.

Hemen Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle beraber ikili ilişkiler ve özel hayatınızda da güzel günler sizi bekliyor. İlişkilerinizde istedikleriniz doğrultusunda hareket edecek, sevdiğiniz insanla ilişkinizi mükemmel bir noktaya getirmek için uğraşacaksınız. Aranızda bazı yıpranmalar sıkıntı ve problemler varsa şimdi bütün bunları ele almak ve sevginizi karşı tarafı ilan etmek, karşı taraftan da sevgi görmek anlamında şanslı bir dönem. Diğer taraftan ortaklı işlerinizde de işleri sıkı tutacak, verimli, üretken olacak ve istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz.

Cumartesi günkü dolunayı kişisel alanınızda yaşıyorsunuz ve hayatınızla ilgili önemli kararlar devreye girebilir. Tam da bu Dolunay zamanı ilişkilere dair verilecek kararların kendi hayatınıza yansımalarını görebilirsiniz. Bu dönem kafanız çok belirsiz ve karmaşık olabilir, hayat size farklı yerlere farklı sulara atıyor olabilir ama akışla gitmek, hayatın kendisine güvenmek, kendinizi bırakmak bu Dolunayın konusu olacak. Salgın, bulaşıcı hastalıklara karşı dikkatli olun. Ayak bölgenizi iyi koruyun çünkü bu Dolunay hastalanmalara da yatkın olabilirsiniz. Başka insanlara, aşka, çocuklara olan hassasiyetiniz ve fedakarlığınızın hayatınızı nasıl etkilediğini çok net göreceksiniz. Şifalanmak konusunda biraz kendinizi öne çıkartın ve kendinizi biraz şımartın. Aile ortamınızda gerginliklerden, tartışmalardan, sinirden uzak durun.

Diğer taraftan Merkür cumartesi günü geri hareketine başlıyor, ortak para alanlarınızda gerileyecek. 23 Eylül’e kadar para ile ilgili konulara dikkat edin birkaç kez üzerinden geçin, bir borç ya da bir ödeme ile uğraşabilirsiniz. Aynı zamanda kimseden borç almamak, kimseye borç vermemek ya da kefil olmamak bu dönem önemli. Kredi çekmek için de uygun bir süreç olmayacak, para ile olan ilişkilerinizi doğru kullanmaya özen gösterin.

Yorumlar (0)