“Büyük Düşler Büyük İşler” Antalya'da!

BELGESEL 27.08.2021, 09:45 28.08.2021, 08:59

TRT Belgesel’in beğenilen projesi “Büyük Düşler Büyük İşler”, yeni sezonda da ilham veren hikayeleri muhteşem projelere dönüştürmeye devam ediyor.

Bir renovasyon projesi olan, yapımcılığını başarılı projelere imza atan Bülent Turgut ve Raif İnan'ın üstlendiği “Büyük Düşler Büyük İşler”de iç mimar Ayşe Senem Göral, sanat yönetmeni Ulaş Albayrak ve sunucu Doğan Akdoğan yetenekli ekipleriyle birlikte Türkiye’nin dört bir yanına uzanarak, dikkat çeken hikâyelerin kahramanlarıyla buluşup onları hayal ettikleri mekânlara kavuşturuyor. 

Yeni bölüm Antalya Akseki’de

“Büyük Düşler Büyük İşler” ekibi yeni sezonun ilk bölümünde Antalya'nın Akseki ilçesine bağlı Cevizli Köyü'nde. Cevizli İlkokulu öğrencileri büyüklerinden miras kalan, şimdilerde unutulmaya yüz tutmuş olan ahşap oymacılığını okullarında yeniden yaşatmanın hayalini kuruyor. “Büyük Düşler Büyük İşler”, çocukların yeteneklerini geliştirecekleri ve daha ileriye taşıyacakları bir ahşap atölyesi için işe koyuluyor. Okulda bir yandan zorlu bir dönüşüm yaşanırken bir yandan da ekip, Cevizli Köyü'nün Mustafa Kemal Atatürk'e kadar uzanan hikayesini öğreniyor.

Yorumlar (0)