Ebrar Karakurt belgeseli "Yeni Umutlar" GAİN’de yayında!

BELGESEL 25.10.2021, 11:55
Ebrar Karakurt belgeseli "Yeni Umutlar" GAİN’de yayında!

Milli voleybolcu Ebrar Karakurt’un voleybola olan tutkusunu, hayalini kurduğu akademiyi kendisinden ve sevdiklerinden dinlemeye hazır mısınız?

Nike ve SosyalBen Vakfı’nın katkılarıyla hazırlanan “ Yeni Umutlar”, son dönemdeki başarısı ve azmi ile her kız çocuğunun rol modeline dönüşen Ebrar Karakurt’un voleybol yolculuğunu anlatıyor.

Karakurt’un, kız çocuklarının kendilerine olan inançlarını kaybetmemeleri ve spor ile tüm zorlukları aşabileceklerine olan inancını rehber edinerek; Nike ve SosyalBen Vakfı desteği ile kurduğu Ebrar Karakurt Akademi’nin hikayesi izleyicilere ilham kaynağı olmak için geliyor! Belgeselin müziğini yerli sahnenin öne çıkan isimlerinden “Nova Norda” üstleniyor. “Hadi” isimli şarkı izleyicileri harekete geçmeleri için cesaretlendiriyor.

“Yeni Umutlar” belgeselinde Ebrar Karakurt’un ailesi, SosyalBen Vakfı kurucusu Ece Çiftçi, EKA gönüllü koçları ve öğrencilerinin deneyimleri, sporun değiştirici ve iyileştirici gücünü bir kez daha gözler önüne seriyor.

“Ebrar Karakurt Akademi ile tüm Türkiye’nin, kadınların yapabileceklerinin sınırları olmadığını görmesini istiyoruz!”

Ebrar Karakurt, belgeselde akademi ile ilgili; “Spor benim hayatımı çok olumlu bir yönde değiştirdi, benden sonraki çocukların hayatını da değiştireceğine inanıyorum. Önümüze çıkan engeller pes etmemiz için bir neden değil, kız çocukları her şeyi başarabilir. EKA tüm Türkiye’nin bunu görmesi için var olan bir proje. Başarı birçok farklı şekilde sizi bulabilir. Olimpiyatlara, şampiyonalara kalmak gerçekten çok önemli başarılar ama günün sonunda kız çocukları için bir şey yapabiliyor olmak, onlara rol model olabilmek benim için çok başka bir tatmin duygusu.” diyerek duygularını ifade ediyor.

Yeni Umutlar GAİN’de yayında!

Yorumlar (0)