Nükhet Duru: "Kendi başıma ayrık otuyum"

BELGESEL 20.02.2021, 11:19
Nükhet Duru: "Kendi başıma ayrık otuyum"

Nükhet Duru’nun geçen yıl yayınladığı son albümü “Hikayesi Var”ın hazırlanma süreci belgesel oldu. Albümün kamera arkasının, sanatçıların Nükhet Duru’yla ilgili anılarının, kayıt süreçlerinin yanı sıra Duru’nun hayatından anekdotların da yer aldığı “Duru Olmak” adlı belgesel, dijital platformda seyirciyle buluştu.

Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Nilüfer ile birlikte “dört yapraklı yonca” olarak anılan Nükhet Duru, “Dört yaprak güzel ama bu yoncanın dört numarası yonca değil ayrık otu. Bu ayrık otu kitlelerin peşine düşmemiş, hit olsun diye bir şey yapmamış. Kafasına göre takılıyor. Yoncanın diğer üç yaprağına da büyük saygı duyuyorum.

Yol arkadaşıyız, aynı dönemde müzik yapmaya başladık. Ama benzemediğimizin altını çizmek istiyorum. Ben dört yapraklı yoncanın bir yaprağı değilim. Kendi başıma ayrık otuyum” dedi.

Gazinoda sahne aldığı dönemden de bahseden sanatçı, “Beden dilimi ve kıyafetlerimi hep anlatmak istediğime göre hazırladım. O döneme göre tuhaftım ama seyircinin hoşuna gitti. Kendi tanımlayamadığıma bağlanmıştım. Tanımlayamıyor ama seviyordum” diye konuştu.

Nükhet Duru ayrıca “Çocukluğumu görmedim. 11 yaşımdan beri aşağı yukarı aynı düşüncelere sahibim. Ama ben hep böyleydim” dedi. Türkiye’deki ilk müzik belgeseli olan “Duru Olmak”ın yönetmenliğini Mu Tunç, yapımcılığını ise Evren Ercan üstleniyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?