SpaceX'in ilk sivil uzay görevi Netflix belgeseli oluyor

BELGESEL 06.08.2021, 17:29 07.08.2021, 10:37
SpaceX'in ilk sivil uzay görevi Netflix belgeseli oluyor

Netflix, Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX’in ilk sivil havacılık görevinin belgesel dizisini çekeceğini duyurdu. "Countdown: Inspiration4 Mission To Space" adlı yapım, SpaceX'in gelecek ay hayata geçirilmesi planlanan tarihi projesinin arka planına odaklanacak.

izleyiciler belgeselde mürettebatla birlikte olayların perde arkasına gidecek; kadronun seçim sürecini, aylarca süren astronot eğitimlerini ve kalkışa kadar yaşanacak sıra dışı anları görecek.

Netflix belgeseli duyurduğu tweet'te şu ifadeleri kullandı: "Bu eylülde 4 sivil, Dünya yörüngesinde üç günlük bir gezi için uzaya gidecek. Countdown: Inspiration4 Mission To Space, bir olayı neredeyse gerçek zamanlı olarak ele alan ilk Netflix belgesel dizisi. Yapım, göreve kadar ve görevden sonrayı kapsayan 5 bölümden oluşacak."

Yönetmen koltuğunda Michael Jordan'ı anlatan belgesel dizisi "The Last Dance"in yönetmeni olan Jason Hehir'in yer alacağı yapımın ilk iki bölümü 6 Eylül 2021'de izleyicilerle buluşacak. İlk iki bölümü 13 Eylül 2021'de yayınlanacak iki bölüm izleyecek. Final bölümü ise eylül ayının sonuna kadar yayınlanacak.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?