30.10.2020, 12:43

Bir sonraki bölüm için heyecan duydum!

Canımız ciğerimiz, anti-kahramanımız Behzat Ç. dizisinden çıkan bir yan karakter dizimiz var artık. Namıdiğer “spin-off”. Dizide amirime kök söktüren, saygısızlığa hiç tahammülü olmayan bir karakter Ercüment Çözer. Zengin ve genç bir iş adamı, derin devlet bağlantıları var. Bu gücün verdiği pervasızlıkla istediğini yapabileceğini sanan biri, işin ilginci yapıyor da.

Dizi; her zaman belirli bir görsel kalitenin üzerinde hatta zaman zaman içerik olarak da neredeyse kaliteli işler çıkaran BluTV’de yayınlanıyor. İlk sezon muhtemelen 8 ya da 10 bölüm olacak. Şu an ilk bölüm yayında. Lökkedenek hepsini yayınlama taktiğini uygulamıyor BluTV. Aslında bir yerde iyi, dizi izleme hissi alıyoruz böylece.

Ercüment Çözer yine dünya durdukça var olası Nejat İşler tarafından canlandırılıyor, başkası düşünülemez zaten. "Mentor, akıl hocası, destekçisi, sağ kolu" rolünde bu sefer Erkan Can’ı görüyoruz. Güven Kıraç tarafından canlandırılan Memduh Başgan yok. -BEHZAT Ç. SON SEZON SPOILER İÇERİR- Saygı dizisinin Behzat Ç. ile aynı zaman çizgisinde mi geçtiğini bilemiyoruz ama eğer öyle ise Memduh Başgan son sezonda öldüğü için Saygı dizisinde yer almıyor olabilir, ya da senaryoya esneklik sağlaması açısından yer verilmemiş olabilir. -SPOILER BİTTİ-

Ercüment Çözer karakterini ilk gördüğümde bana Punisher’ın bir fasikülünde yer alan bir anti-kahramanı hatırlatmıştı. Beyaz takım elbise ve maske giyen bu karakter topluma saygısızlık yapanları cezalandırıyordu. Tabii ki sonu Frank Castle’ın yolumdan çekil uyarısını kale almaması sonucu hakkın rahmetine kavuşmak oldu. Aslında çizgi roman açısından o kadar önemsiz bir karakter ki Google’da bulamadım dahi. Ama aklımda nasıl yer etmişse. Çünkü benim de en nefret ettiğim şey saygısızlık. Henüz eyleme geçmedim korkmayın.

Yan rollerde Savaş karakterini Boran Kuzum, Helen rolünü ise Miray Daner canlandırıyor. Uyumları mükemmel. Boran Kuzum dikkatimi ilk olarak bir reklamda çekmişti. Reklam o kadar kötü, Boran bir o kadar dikkat çekiciydi. İyi projelerde yer alması, uzun uzun bakmalı ağalı paşalı dizilere bulaşmaması dileğiyle. Helen rolündeki Miray Daner’i ise ilk görüşüm. Pek takip etmediğim dizilerde ve birkaç sinema filminde rol almış kendisi. İnanılmaz şirin ve role çok iyi oturmuş. Dizinin konusu malum, saygısızlığa, haksızlığa gelemeyen bir Ercüment Çözer kişisi. Fragmanlardan ve tanıtımlardan anladığımız kadarıyla bu “cezalandırma” yoluna istemeden giren Savaş ve Helen'le bir ekip olacaklar ya da rakip.

İlk bölüm itibariyle benim en önemli dizi kıstasım olan “bir sonraki bölüm için heyecan duyma” sınavını geçti. Umarım şahsiyet gibi sonradan düşen bir tempo ile devam etmez. Saygı’nın yeni neşriyatlarını BluTV’den ısrarla isteyiniz efendim.

Mutlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sen hangisi gibi bir aşk yaşamak isterdin?
Sen hangisi gibi bir aşk yaşamak isterdin?