Amazon Prime dizisi Tandav'ın yasaklanmasını istediler

DİZİ 18.01.2021, 14:31 18.01.2021, 16:01
Amazon Prime dizisi Tandav'ın yasaklanmasını istediler

Ali Abbas Zafar’ın son işi Hindistan’ı birbirine kattı. Hintli Politikacılar yönetmen Ali Abbas Zafar'ın Amazon'da yayınlanan Tandav dizisi için yasak çağrısı yaptı. 15 Ocak’ta yayınlanmaya başlayan dizi Hindu milliyetçi milletvekillerinin öfkesini çekti.

Siyasi drama Tandav dizisini Mumbai'den bir parlamento üyesi olan Manoj Kotak, Hindistan'ın enformasyon ve yayıncılık bakanı Prakash Javadekar'a şikayet etti. Dizinin yaratıcılarının Müslüman olduğunun altını çizen parlamento üyesi, Tandav dizisinin kasten Hindu Tanrıları ile alay etmek ve Hindu dinine saygısızlık etmekle suçladı.

Bu arada, diğer BJP lideri de diziye itiraz etti. Parti üyesi Ram Kadam, yapımcılara karşı polise şikayette bulundu. Ram Kadam Twitter’dan da açıklama yaparak şunları söyledi: “Neden filmler ve web dizisi yapımcıları arasında Hindu tanrılarını aşağılama eğilimi oluyor? Son suçlu, #Tandav dizisi gibi görünüyor. #SaifAliKhan yine Hindu tanrılarını hedef almaya çalışan bir film veya dizinin parçası. Yönetmen Ali Abbas Zafar'ın Hindu Tanrısı Shiva ile alay eden o sahneyi kaldırması gerekiyor. Oyuncu Mohd Zeeshan Ayyub'un özür dilemesi ve gerekli değişiklikler yapılana kadar Tandav'ın boykot edilmesi gerekiyor. BoycottTandav."

Yorumlar (0)