Aslında Özgürsün'den duygu yüklü sezon finali

DİZİ 29.06.2022, 10:23 30.06.2022, 11:40
Aslında Özgürsün'den duygu yüklü sezon finali

Ömürlük dostluklar, güç veren kadın dayanışması, korku dolu anların ardından gele cesur kararlar ve mutlu anlar… GAİN’in ses getiren dizisi Aslında Özgürsün, duygu yüklü ve merak uyandıran bir bölümle sezon finali yaptı.

Dizideki bütün kadınlar nihayet kendi hikayelerini yazmaya başladı. Usta oyuncu Zuhal Olcay’ın Duygu Asena rolündeki ilham verici performansı ise dijital yayıncılığın unutulmayacak anlarındandı. 

İzleyicilerden övgü alan dizinin finalinde ayrıca, ilk bölümdeki merak uyandıran vurulma anı ve sonrasında yaşananlar izleyiciyle buluştu. Ustaca kaleme alınan senaryonun bu noktasında, tüm kadın karakterler cesur kararlarıyla kendi hikayelerini yazmaya başladı. Bölümün kapanışı ise Belgin ve Berna’nın, upuzun bir sofrada tüm sevdikleriyle “mutlu sonlar” yerine, “mutlu anlar” kutlamasıyla yapıldı.

Türkiye’de kadın hakları denilince ilk akla gelen isimlerden gazeteci ve yazar Duygu Asena’nın aynı adlı eserinden uyarlanan “Aslında Özgürsün”, 40’lı yaşlardaki iki çocukluk arkadaşı olan Berna ve Belgin’in özgürlük ve kimlik arayışlarını anlatıyor. Başrollerini Deniz Çakır ve Bade İşcil’in oynadığı dizide, Alican Yücesoy, Burak Yamantürk, Saygın Soysal, Berk Cankat, Ceren Taşçı, Ecrin Bolkar, Aslı İçözü, Adnan Biricik, Nurhan Özenen, Perihan Savaş, Janset ve Nükhet Duru gibi başarılı isimler de seyirci karşısına çıkıyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini ise Ali Kemal Güven’in üstleniyor.

Yorumlar (0)