Birce Akalay ve Mert Fırat "Bir Derdim Var"ı anlattı

DİZİ 26.10.2023, 13:14 26.10.2023, 13:19
Birce Akalay ve Mert Fırat "Bir Derdim Var"ı anlattı

Kanal D’nin, AyNA Yapım imzalı yeni dizisi Bir Derdim Var çok yakında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Çekimleri son sürat devam eden dizinin yayınlanan tanıtımları alışılmışın dışında bir hikâyenin izleyici ile buluşacağının sinyalini veriyor.

Yer aldığı projelerle adlarından her daim söz ettiren Birce Akalay ve Mert Fırat, uzun bir aranın ardından ‘Bir Derdim Var’ ile ekrana dönüyor. Başarılı oyuncular yeni projeleri ve karakterleriyle ilgili duygularını paylaştı.

Dört yıl aradan sonra Doktor Nilüfer karakteri ile kamera karşısına geçen Birce Akalay yeni projesi ve karakteriyle ilgili şunları söyledi: “4 yıl sonra televizyona yeniden geri dönmek ilk başta birazcık ürkütücü gibi gelse de senaryoyu okuduğum an fikrim değişti. Bu hikaye bana çok dokundu ve çok heyecanlandım. 1. Bölüm senaryosunu bitirdim heyecandan yerimde duramadım bütün gece evin salonunda yürüdüm durdum ve içimdeki ses dedi ki “tamam budur”. Travması olan gençlerimize yardımcı olan, onları iyileştiren, tedavi eden değişik bir kadın Doktor Nilüfer... Çocuk- ergen psikiyatri servisinde gençlerimizin hikayelerini ekrana getirmeye çalışacağız.” dedi.

Savcı Ömer karakteri ile dönecek Mert Fırat, ‘Bir Derdim Var’ı kabul etme sebebini ve dizi ile ilgili düşüncelerini şu cümlelerle paylaştı:Bir Derdim Var’ dizisinin gerçekten bir derdi var diyebiliriz. Aslında her dizinin bir derdi ve çatışması var. Fakat böyle toplumsal bir yere de dokunan çok azı oluyor maalesef. Dünyanın her tarafında ergen psikolojisinin bozukluklara sebep olduğu bir dünya düzeninde yaşıyoruz. Gençlerin üzerine sosyal medya alanından, çevresel etkiden birçok şey geliyor. Şu anda dünyanın her tarafına gençlere özel klinikler açılmaya başladı. Çünkü yeni dünya düzeninde uyaran çok fazla şey var. Değişimin gençler üzerinde yarattığı hatta ebeveynler üzerinde yarattığı çok ciddi ağır hasarlar var. O yüzden bunları dert edinen bir iş yapmak bu dönemde çok anlamlı geliyor. Dizinin ayrıca dramatik altyapısı çok kuvvetli. Böyle hikayeler seyretmek ve oynamak bizleri çok mutlu ediyor. Bu anlamda ben de bu projenin içinde olmaktan dolayı çok memnunum.” dedi.

Yayınlanan tanıtımlardan sonra çok güzel geri dönüşler aldıklarına değinen Birce Akalay duygularını şöyle ifade etti:İlk tanıtımımız yayınlanır yayınlanmaz harika tepkiler aldık, halâ da alıyoruz. İzleyicinin beklentisinin yüksek olduğunu görüyoruz. Normal şartlarda beklenti yüksek olduğunda insan biraz korkuyor ama bu proje özelinde beklentiyi yüksek tutmakta bir sakınca görmüyorum. Çünkü çok iyi bir oyuncu kadromuz ve hikayemiz var. Yönetmenimiz Burak Müjdeci bence harikalar yaratıyor. Genç oyuncu arkadaşlarımız da çok yetenekli, istekli ve projeyi çok önemsiyorlar. Bu arada kamera arkası ekiplerimiz, senaristlerimiz aylardır bu projeyi var etmek için çalışıyor. mor ve ötesi tarihinde belki de bir ilki gerçekleştirdi, hem projeye ismini veren şarkısını bizimle paylaştı, hem de projemizin müzik süpervizörlüğünü üstlendi. Dolayısıyla çok ciddi bir emek var. Sadece seyircinin beklentisi değil, bizim de kendimizden beklentimiz yüksek.” dedi.

Yorumlar (0)